Kraj sezone za košarkaše Radničkog, Nikolić najavio odlazak

KK Radnicki

Košarkaši Randičkog završili su sezonu sinoćnjim porazom od Partizana u „Jezeru“ 75:86 (22:23, 23:25, 9:19, 21:19), u okviru drugog polufinalnog meča plej-ofa Super lige Srbije. Crno-beli će tako u finale, a Kragujevčani idu na zasluženi odmor nakon iscrpljujuće sezone na četiri fronta.

Umorni Šumadinci nisu mogli puno toga da urade protiv još uvek aktuelnog šampiona, koji je u trećoj četvrtini prelomio meč.

Radnički je dobro počeo utakmicu, poveo sa 6:0, ali je Partizan brzo uspeo da anulira tu prednost i uzvrati serijom 10:0. Nije Kragujevčanima išao šut u uvodnoj deonici, budući da su samo jednom pogodili van linije 6,75 metara iz čak osam pokušaja. U poslednji minut prvog perioda gosti su ušli sa četiri poena prednosti (23:19) nakon nesportske greške Brkića, ali se onda najpre spetljao Milutinov, a potom i Pavlović faulirao Mlađana pri pokušaju šuta za tri poena. Bek Radničkog je pogodio sva tri penala, pa je prva četvrtina završena minimalnom prednošću Beograđana – 23:22.

U 17. minutu Radnički je konačno poveo sa 39:38, kada je Gagić zaradio nesportsku ličnu, a Birčević prvo bio precizan sa penala, da bi potom pogodio i trojku za vođstvo domaćeg tima. Partizan zahvaljujući poenima Pavlovića i Bogdanovića opet dolazi do vođstva (42:39), ali sjajni Brkić uzvraća trojkom za 42:42. Ipak, usledio je odgovor Davisa Bertansa, koji pogađa trojku pod faulom, pa Partizan odlazi na „plus četiri“ (48:44). Do odlaska na odmor Kalinić je pogodio jedno bacanje, pa se na poluvreme otišlo vođstvom gostiju od 48:45.

Treća četvrtina donela je slom Kragujevčana. Igrači Radničkog su, svesno ili ne, ostavljali puno prostora Tepiću, koji je to kaznio sa dve trojke na startu trećeg perioda, da bi Lovernj zakucao za „plus deset“ (61:51) i Partizan je polako počeo da „lomi“ svog protivnika, koji je jednostavno stao u napadu. Izlazak Brkića zbog pete lične greške u 28. minutu dodatno je „otupeo“ napadačku oštricu Kragujevčana, koji su postigli samo 9 poena u ovoj deonici.

U poslednji period igre ušlo se vođstvom Partizana od 67:54. Ipak, četvrtu četvrtinu Radnički otvara trojkom Marinovića i poenima Kalinića, što je primoralo stratega crno-belih Duška Vujoševića da zatraži minut odmora. Ponovo je Tepić bio taj koji je preuzeo odgovornost, pa je novom trojkom odveo svoj tim na 72:59. Nakon trojke Pavlovića za 77:61, bilo je jasno da će crno-beli u finale. Do kraja meča Vujošević i Nikolić su pružili šansu mlađim igračima, koji nisu imali značajniju minutažu u prethodnom periodu.

Partizan su do pobede predvodili Pavlović sa 19, Tepić sa 16 i Bertans i Lovernj sa po 14 poena, dok je kod domaćina bolji od ostalih bio Birčević sa 17.

Posle meča trener Radničkog Miroslav Nikolić sublimirao je utiske nakon naporne sezone, ali i najavio svoj odlazak iz kluba.

„Zahvaljujem se navijačima koji su nas pratili tokom cele godine. Kad vratim „film“, ja sam prezadovoljan. Prošli smo u drugi krug Evrokupa, a bolje je što se nismo plasirali dalje – Evropa nas je samo koštala. Ipak, igrali smo pošteno, kao i u ABA ligi. Imali smo mnogo problema, a narednih dana tim povodom ćemo održati konferenciju za štampu.

Osvojili smo četvrto mesto u Super ligi, kako bi Radnički opet igrao ABA ligu. Probali smo večeras sve protiv Partizana. Trebalo je u Beogradu da ih pobedimo, tamo smo imali šansu, ali takva je utakmica bila, a mi sa dosta povređenih u ekipi. Igrači su cele sezone izgarali za naš Radnički, dali su svoj maksimum i na tome sam im zahvalan. Ne treba da budemo nezadovoljni. Partizan je jaka ekipa. Najbolji su u Srbiji, imaju mnogo upotrebljivih igrača u rotaciji.

Videćemo kako ćemo sledeće sezone. Na ovaj način, finansijski nije moguće da se održimo. Najverovatnije ću i ja da se povučem. Apelujem na sve ljude dobre volje, ako žele da Radnički i dalje igra ABA ligu, da pomognu finansijski da „izvučemo“ klub. Ako neće, neka kažu – i to je dobra informacija, da znamo.“ – zaključio je Nikolić.

RADNIČKI – PARTIZAN 75:86 (22:23, 23:25, 9:19, 21:19)

Dvorana: Jezero
Gledalaca: 3.100
Sudije: Vojinović, Jevtović, Mažić

RADNIČKI: Janković 2, Stevanović, Mlađan 6, Kalinić 14, Katnić 3, Birčević 17, Balmazović, Brkić 13, Jevtović 6, Marinović 9, Dimić 5.

PARTIZAN: Tepić 16, Lovernj 14, Pavlović 19, Dalo, Milutinov 4, Bogdanović 7, Gagić 6, Musli 6, Andrić, Bezbradica, Bertans 14, Šalić.