Kraljevčani se „prošetali“ kroz Sušicu

Kategorija: Fudbal

Igrači Sušice (plavo-beli dresovi) nisu mogli da se suprostave ekipi Sloge, koja je lako osvojila bodove

U odloženoj utakmici 11. kola Zone „Morava“ podmlađeni tim Sušce, u kome se našlo čak osam igrača ispod dvadeset godina starosti, danas je na svom terenu poražen sa 0:3 (0:2) od kvalitetnije ekipe Sloge iz Kraljeva, koja se bori za sam vrh tabele.

Duel ove dve ekipe pre je ličio na prijateljski susret, nego na borbu za bodove. Ekipa Sušice bez nekolicine standardnih prvotimaca i sa samo jednim igračem na klupi za rezerve nije mogla da se suprotstavi fizički i tehnički bolje pripremljenoj ekipi Sloge, koja sa Takovom, Jošanicom iz Novog Pazara i Trepčom iz Kosovke Mitrovice vodi trku za prvo mesto i povratak u Srpsku ligu.

Ekipa Sloge, koju vodi trener Igor Tufegdžić, bivši trener Šumadije 1903, došla je u vođstvo u 16. minutu i nagovestila da je interesuje samo pobeda. Posle centaršuta sa leve strane Pantović je preciznim udarcem sa 16 metara savladao mladog golmana Sušice Balovića.

Izabranici trenera Uglješe Okiljevića, koje je predvodio Miloš Simić, nisu se predavali i preko Todorovića dva puta su pripretili, ali bezuspešno. Pokušao je i Simić da izjednači, ali je odbrana Kraljevčana dobro intervenisala.

Ove promašaje fudbaleri Sloge kaznili su drugim pogotkom u samom finišu prvog poluvremena. Igrao se 44. minut kada je u gužvi pred golom Sušice kapiten domaćih Stefan Mijailović igrao rukom, pa je sudija Tamara Perić iz Čačka pokazala na belu tačku. Siguran sa 11 metara bio je Barjaktarević i povećao prednost Sloge na 2:0.

Posle odmora Savić je dobro šutirao, ali je golman Kraljevčana iz dva puta uspeo da uhvati loptu i spreči pogodak domaćina. U 55. minutu Sušicu je spasila stativa posle udarca Savića sa svega nekoliko metara udaljenosti. Dvadesetak minuta kasnije Todorović je bio u šansi i šutirao jako, ali je loptu poslao pored stative.

U finišu sureta Sušičani su pokušali preko Srećkovića da ublaže poraz, ali nisu uspeli. Gosti su kontrolisali igru i svoju nadmoćnost u 86. minutu krunisali i trećim pogotkom. Po levoj strani prošao je Savić i udarcem po zemlji pogodio suprotni ugao golmana Balovića.

SUŠICA – SLOGA 0:3 (0:2)

Stadion: U naselju Sušica.
Gledalaca: 30.
Sudija: Tamara Perić (Čačak).
Pomoćnici: Milica Milovanović (Kragujevac), Nemanja Bandović (Mataruška banja).
Strelci: Pantović u 16, Barjaktarević u 44. iz jedanaesterca i Savić u 86. minutu.

SUŠICA: Balović, N. Mijailović, Pirković, S. Mijailović, Đurović, Samardžić, Filipović, Srećković, Todorović, Simić (od 46. Veličković), Savić.

SLOGA: Košanin, Vukićević, Dunjić, Grabovac, Marković, Gusani, Milošević, Barjaktarević, Krtić, Pantović, Savić.

I pored ovog poraza Sušica je sa devet bodova zadržala 12. mesto na tabeli, a Sloga sa Jošanicom sa 24 boda prati vodeće Takovo, koje ima bod više.

Slavija i Arsenal su u ovom kolu doživeli pravu katastrofu. Bresničani su u Gornjem Milanovcu od Takova izgubili sa 0:5, a palilulski zonaš u Kovačima kod Kraljeva od Radničkog 0:4. Slavija je sa 11 bodova ostala na desetoj poziciji, a Arsenal je i dalje poslednji na tabeli sa samo dva boda.

U narednom kolu Slavija dočekuje Goč iz Vrnjačke Banje, a na stadionu u Palilulama gradski derbi igraju Arsenal i Sušica.