Krčmarci startovali ubedljivom pobedom (FOTO)

Kategorija: Fudbal,Gradske lige

Fudbaleri Šumadinca startovali u prolećnoj polusezoni ubedljivom pobedom

Danas su odigrane tri utakmice 19. kola Prve gradske lige Kragujevca, a najubedljiviju pobedu (4:0) zabeležila je ekipa Šumadinca KG u susretu sa Slogom iz Desimirovca, koja je bila „domaćin“ na stadionu u Palilulama.

Fudbaleri iz Velikog Krčmara, koje vodi trener Dragan Zeka Obradović, osvojili su prve prolećne i izuzetno važne bodove u trci za opstanak u Prvoj gradskoj ligi. Uspeh je utoliko veći ako se zna da je ekipa Šumadinca KG za protivnika imala bolje plasiranu ekipu Sloge iz Desimirovca, u kojoj se pojavio i Željko Buzić, bivši igrač Radničkog i doskorašnji trener Arsenala. Susret je odigran na stadionu u Palilulama, jer Sloga nema svoj teren već nekoliko godina, a u jesenjoj polusezoni koristila je igralište Budućnosti u Resniku, koje se trenutno renovira.

Početak današnjeg susreta nije nagoveštavao ovakav krajnji ishod. Desimirovčani su krenuli napadački i u prvih petnaestak minuta propustili nekolicinu izvanrednih prilika da dođu do rezultatske prednosti. U petom minutu Buzić je šutirao pored gola, a na isti način šansu je propustio i Stanimirović, koji je u 13. minutu izašao pred protivničkog golmana, ali je promašio okvir gola. Tri minuta kasnije, posle kornera sa desne strane, Buzić je sa pet-šest metara glavom loptu poslao pored gola.

Ekipa Sloge je dobro krenula, ali nije iskoristila šanse i doživela je težak poraz

Ove promašaje „domaćina“ Krčmarci su kaznili sa dva pogotka Dragana Miljojkovića. U 34. minutu kiksirala je odbrana Sloge, što je iskoristio pomenuti Miljojković i centaršut sa leve strane strane pretvorio u vođstvo od 1:0.

To je dalo još više elana borbenoj ekipi Šumadinca da brzo udvostruči prednost. Četiri minuta kasnije najbolji pojedinac u gostujućoj ekipi utrčao je pored statične odbrane Desimirovčana na dubinsku loptu i po drugi put matirao iskusnog golmana Aleksandra Milanovića, koji je nosio i dres zonaša Arsenala.

Dušan Miljojković je sa dva pogotka najviše doprineo pobedi Krčmaraca

Posle odmora očekivalo se da se ekipa Sloge vrati u igru. Imali su Desimirovčani u 55. minutu šansu da smanje prednost gostiju iz Krčmara. Najpovoljniju priliku u 55. minutu propustio je Rmuš, koji je u protivničkom petercu nepotrebno oklevao da šutira i dozvolio čuvaru mreže Šumadinca KG Antonijeviću da mu „pokupi“ loptu.

Bolje fizički pripremljeni igrači gostujuće ekipe kontranapadima lako su osvajali teren i stvarali šanse, od kojih su jednu u 70. minutu iskoristili da uvećaju prednost na 3:0. Strelac je bio Nenad Nešković.

U 84. minutu Sloga je propustila još jednu šansu da postigne gol. Rezervista Ilić pokušao je da lobuje istrčalog golmana, ali je loptu poslao preko prečke.

U finišu susreta seriju pogodaka Krčmaraca završio je Maksimović u 88. minutu, kada je posle prodora po levoj strani i asistencije Neškovića postavio konačnih 4:0 za Šumadinac KG.

Na stadionu u Palilulama bolje su se snašli igrači Šumadinca KG (crveni dresovi)

Debakl Sloge predstavlja i iznenađenje, jer je u današnji duel ušla sa četiri boda prednosti u odnosu na Krčmarce, koji su imali samo dva boda manje od poslednje Zastave. Ovom pobedom Šumadinac KG je popravio plasman i bodovni saldo, što mu daje šanse da se priključi ekipama u sredini tabele.

SLOGA (D) – ŠUMADINAC KG 0:4 (0:2)

Stadion: U naselju Palilule.
Gledalaca: 50.
Sudija: Goran Matić.
Pomoćnici: Vojin Nikolić, Slađan Filipović (svi iz Kragujevca).
Strelci: Miljojković u 34. i 38, Nešković u 70. i Maksimović u 88. minutu.
Žuti kartoni: Miljojković i Jovanović (Šumadinac KG).

SLOGA: Milanović, Jegdić, Timotijević, Andrović, Stoimirović, Živaljević, Buzić, Rmuš (od 65. Obradović), Miljojković (od 72. Ilić), Karić, Srećković.

ŠUMADINAC KG: Antonijević, Stoilović, Dimitrijević, Pantić, Dušan Miljojković, Maksimović, Gajić, Cukić, Srećković (od 26. Dejan Miljojković – od 72. Golubović), Jovanović, Nešković.

Danas su odigrana još dva susreta 19. kola: Ćava – Budućnost (R) 1:1 i Jedinstvo – Kolonija 2:0. Preostali susreti odigraće se sutra od 15 časova, a sastaju se: Mladost (P) – Partizan (C), Šumadija 1934 – Zastava, Sloboda (G) – Korićani, Jadran – Kutlovo, Erdoglija 1931 – Vodojaža i Srbija – Borac (D).

U narednom kolu Šumadinac KG dočekuje Jadran, a Sloga gostuje u Grošnici.

Jedan komentar: Krčmarci startovali ubedljivom pobedom (FOTO)

1. U ekipi Sloge Rmuš nije ni igrao, šansu je imao Andrović odmah u drugom poluvremeni. Nije Živaljević nego Živanović