Kruševljani prejaki za „Đavolčiće“

fk-radnicki-cika-daca

Nakon dva uzastopna remija, fudbaleri Radničkog 1923 su ponovo osetili gorčinu poraza. Kruševački Napredak bio je isuviše veliki zalogaj za „Đavolčiće“, koji su na kraju poraženi „Pod Bagdalom“ sa 1:3 (0:2).

Domaćin je veoma rano stekao kapitalnu prednost, i to golovima kapitena Markoskog u 7. i Dimitrova u 23. minutu utakmice.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi već na startu drugog dela igre Keljević svojim petim golom u sezoni uspeo da smanji prednost domaćina na 2:1.

Pokušavali su Kragujevčani nakon postignutog gola da dođu do izjednačenja, ali u tome nisu uspevali. Da stvar bude gora, u 76. minutu Trajković je dobio drugi žuti karton, pa su „Đavoli“ u završnici imali i igrača manje na terenu. Tačku na ovaj susret stavio je Ndaje u zaostavnom vremenu.

Bio je ovo šesti poraz Kragujevčana u sezoni, koji ih i dalje ostavlja na začelju tabele. Narednog vikenda na „Čika Daču“ stiže užička Sloboda.

Napredak – Radnički 1923 3:1 (2:0)

KRUŠEVAC
Stadion: Mladost
Gledalaca: 4.000
Sudija: Bojan Krstić (Beograd)
Pomoćnici: Bojan Banović i Nikola Milosavljević (svi iz Beograda)
Žuti kartoni: Dimitrov (Napredak)
Strelci: 1:0 Markoski u 7, 2:0 Dimitrov u 23, 2:1 Keljević u 46, 3:1 Ndaje u 93. minutu.

NAPREDAK: Nikolić, Gobeljić, Simonović, Zonjić, Trajković, Luković, Markoski (od 84. Ndaiye), Ivelja, Dimitrov (od 77. Vulić), Beljić (od 90. Lemajić), Damnjanović. Trener: Bogić Bogićević.

RADNIČKI 1923: Kostić, Miletić, Andrić, Petrović, Živanović, Trajković, Miljuš, Keljević, Vidović (od 90. Vilotijević), Urošević (od 63. Čonka), Lukić (od 82. Popović). Trener: Radivoje Radaković.