Kruševljanke izvukle bod u „Jezeru“

Kategorija: Rukomet

U poslednjoj utakmici pred odlazak na zimsku pauzu, rukometašice Radničkog 1964 večeras su u hali „Jezero“ podelile bodove sa ekipom Napretka 12 iz Kruševca u 11. kolu Super B lige Srbije – 23:23 (11:12). Kragujevčanke su bile bliže pobedi, ali je golom Jelene Knežević iz sedmerca u poslednjoj sekundi susreta gostujući sastav izbegao poraz.

Radnički 1964 je u ovaj susret ušao sa ulogom favorita, ali su Kruševljanke pokazale da su izuzetno neugodan rival, koji verovatno zaslužuje i bolji plasman na tabeli. Delovale su Kragujevčanke prilično nervozno od samog starta utakmice i dugo im je trebalo dok nisu uhvatile željeni ritam igre, ali su na kraju ipak morale da se zadovolje samo jednim osvojenim bodom.

Domaće su utakmicu otvorile vođstvom od 3:1, uz odličnu igru u odbrani i pritisak na protivničku bekovsku liniju. Umesto da zadrže ovaj tempo igre, Kragujevčanke su krenule bespotrebno da srljaju u napadu, ređajući grešku za greškom. Produkt svega bio je sušni period u igri kragujevačkog tima dug sedam minuta. Za to vreme gošće su uspele da dođu do preokreta i tri gola viška – 5:8.

Ipak, zahvaljujući odbranama raspoložene Jelene Pojužine i uigranom tandemu Kolak-Bjelak, ekipa trenera Kurandića uspela je da na odmor ode samo sa golom zaostatka (11:12).

Kragujevčanke su i pored loše igre u napadu na odmor otišle samo sa golom zaostatka

Očekivalo se da će ekipa Radničkog 1964 nakon pauze uspeti da se konsoliduje i znatno bolje uđe u nastavak utakmice. Međutim, to se nije dogodilo. Naprotiv, Kruševljanke su posle šest minuta igre u drugom poluvremenu došle do maksimalnih „plus četiri“ (12:16), pa je domaći sastav opet bio prinuđen da juri nešto veći zaostatak.

U tom trenutku gostujućoj ekipi isključene su dva igračice, pa je kragujevački tim iskoristio brojčanu prednost na terenu i prišao na samo gol zaostatka (15:16).

Prelomni trenutak susreta dogodio se sredinom drugog dela igre, kada je kapiten Radničkog 1964 Tijana Petrović sa tri uzastopna pogotka donela preokret i vođstvo svom timu (19:18). Razbranila se potom Amina Hasanović, Jasmina Kolak je vezala dva pogotka, pa je domaći sastav u 55. minutu otišao na maksimalnih „plus tri“ (23:20).

Tijana Petrović (29) pokrenula je svoj tim sa „mrtve tačke“

Delovalo je tada da su Kragujevčanke uspele da slome otpor svog rivala i da su na dobrom putu ka osvajanju novih bodova. Međutim, usledio je novi pad u igri domaćeg sastava, promašeno je nekoliko zicera, pa su Kruševljanke došle u situaciju da imaju poslednji napad za izjednačenje.

Posle serije isključenja igračica Radničkog 1964, sekund pre kraja utakmice dosuđen je sedmerac za ekipu Napretka 12 nakon duela Nevene Aleksić i Marije Stamenković. Odgovornost je preuzela najbolja igračica kruševačkog tima Jelena Knežević, koja je prethodno imala stopostotan učinak sa linije sedam metara. I ovoga puta Kneževićeva je bila precizna, donevši svom timu veliki bod sa ovog gostovanja.

U redovima domaće ekipe prednjačile su Tijana Petrović i Jasmina Kolak sa po šest pogodaka, dok se na drugoj strani istakla Jelena Knežević sa sedam.

Trener kragujevačkih rukometašica Rodoljub Kurandić dao je svoj komentar večerašnje utakmice.

– Loše smo odigrali u prvom poluvremenu. Promenom odbrane došli smo do neke naše igre, imali aktivan rezultat i vođstvo od 2-3 gola razlike sve do pred sam kraj utakmice. Par grešaka u realizaciji, uz neka po meni diskutabilna isključenja u samom finišu, doveli su do ovog ishoda. – izjavio je za KG sport.info Kurandić.

Nakon ovog remija, Radnički 1964 na zimsku pauzu odlazi sa deset osvojenih bodova, uz poziciju u sredini tabele. Kada se podvuče crta, u kragujevačkom klubu mogu biti zadovoljni učinkom u jesenjoj polusezoni, budući da je ova mlada ekipa Radničkog pokazala da ima kvalitet neophodan za ovaj rang takmičenja, što dokazuju i pobede protiv znatno iskusnijih ekipa koje konkurišu za sam vrh tabele.

– S obzirom da smo novajlije u ligi i imamo jako mladu ekipu, ne možemo biti nezadovoljni. Nadamo se da ćemo uz jedno-dva pojačanja u prelaznom roku zadržati status superligaša. – dodaje trener Radničkog 1964.

Rukometašice Radničkog 1964 okončale su prvi deo sezone u sredini tabele

ŽRK RADNIČKI 1964 – GŽRK NAPREDAK 12  23:23 (11:12)

Hala: „Jezero“
Gledalaca: 50
Sudije: Dragan Milošević, Marjan Golubović (obojica iz Leskovca)
Sedmerci: Radnički 1964  2 (1), Napredak 12  6 (6)
Isključenja: Radnički 1964  20 min, Napredak 12  12 min

ŽRK RADNIČKI 1964: J. Pojužina, Đorđević 2, Srećković, Bjelak 3, Dugić, Blagojević 1, Hasanović, Anja Vlašković, Mikić, Anastasija Vlašković, Todorović 1, Tina Petrović, Tijana Petrović 6, Kolak 6 (1), Aleksić 4, Ž. Pojužina.

GŽRK NAPREDAK 12: Vesić, Knežević 7 (6), Kovandžić, Stamenković 1, Vidojković, Belić 3, Jotić, Stojković 2, Veličković, Radonjić, Milosavljević 4, Nedić, Živković 6, Maksić.

Igračica utakmice: Amina Hasanović (Radnički 1964)

Takmičenje u Super B ligi Srbije nastavlja se 22/23. februara utakmicama 12. kola. Rukometašice Radničkog 1964 na startu drugog dela dočekuju Železničar iz Inđije.