Ksenija Jovanović zablistala na Otvorenom prvenstvu Srbije u plivanju

zlatoKsenija Jovanović i Lazar Karić, takmičari Plivačkog kluba „Radnički“, zablistali su i na ovogodišnjen zimskom Otvorenom prvenstvu Srbije, osvojivši  ukupno tri medalje, jednu zlatnu i dve bronze. Posebno se istakla omladinka  Ksenija Jovanović, koja je osvajanjem zlatne medalje u disciplini 50 m delfin stilom, postala i prva državna prvakinja iz Kragujevca, a treći državni prvak iz redova PK „Radnički“ posle Lazara Karića i Ilije Stevanovića.

Jovanovićeva je, takođe, u disciplini 100 m delfin stilom osvojila bronzanu medalju, što je odličan rezultat, obzirom da je plivala sa godinu dana starijim takmičarima.

lazaTreće mesto i bronzanu medalju osvojio  je i Lazar Karić u disciplini 400 m mešovitim stilom. Kariću i Nikoli Milosavljeviću „za dlaku“ su izmakle medalje u disciplinama 200 metara mešovito i 200 metara prsno.

Na Otvorenom prvenstvu Srbije učestvovalo je više od 380 plivača iz 44 kluba, a ekupu PK „Radnički“ predvodio je trener Aleksandar Ilić.