Kuzeljević: “Imali smo sreće“, Stamenković: “Pobedili smo sami sebe“

Radnički je u derbiju 11. kola JSL savladao na svom terenu Slobodu Point sa 2:1. Kragujevčanima je pripalo prvih pola sata igre, kada su stekli ključnu prednost, dok su u nastavku utakmice Užičani bili mnogo bolji tim, ali su uspeli samo da ublaže poraz.

Slavenko Kuzeljević, trener Radničkog 1923 ističe da je njegov tim danas bio srećniji.

“Kvalitetna utakmica, pre svega. Mi smo danas bili srećniji, možda smo više i želeli, ali očigledno je da nas je dobar rezultat iz prvog poluvremena sputao u psihološkom planu, pa smo jednostavno pobegli od igre u nastavku utakmice.

Prvo poluvreme smo odigrali dosta agresivno, trkački, korektno, lopta je išla brzo. Međutim, u drugom poluvremenu smo se dogovorili da stanemo na loptu.

Dozvolili smo protivniku da konstantno ima loptu u svom posedu i jednostavno smo doveli sebe u situaciju iz koje smo samo pukom srećom uspeli da se uzvučemo“, kazao je Kuzeljević, strateg jedine neporažene ekipe u ligi.

Sloboda Point je doživela prvi poraz u gostima ove sezone. Ljubiša Stamenković, trener Užičana smatra da je njegova ekipa nadigrala domaćina.

“Derbi je opravdao očekivanja. Utakmica je bila sa dva poluvremena. Mislim da smo sami sebe pobedili. Mi kao ekipa nemamo neke protivnike, već smo sami sebi protivnici. Posle meča sa Zvezdom smo poleteli i više nego što vredimo.

Ušli smo u utakmicu opušteno, protivnik je praktično bez šuta, bez prave akcije postigao prvi, a malo posle toga i drugi gol iz prekida, tamo gde su i najjači.

U drugom poluvremenu je postojao samo jedan tim, kao i ove sezone u Srbiji, a to je Sloboda, koja je potpuno razbila ekipu Radničkog iz Kragujevca, šutnula mnogo puta na gol.

Šteta što nismo dali gol ranije, jer mislim da smo imali utakmicu za preokret. Protivnik ne znam ni koju je šansu imao tokom meča, ali fudbal je takav…“, rekao je Stamenković.