Lesta i Spale za prvu pobedu u sezoni (FOTO)

Prvi trijumf ove sezone zabeležili su fudbaleri Radničkog, koji su pred svojim navijačima savladali Donji Srem u meču 9. kola Superlige.

Sa velikom nadom u uspeh i malim broj gledalaca ušli su fudbaleri Radničkog u utakmicu sa novajlijom u ligi. Optimizam je pojačan pojavljivanjem ljubimca navijača, Željka Miloševića, koji je posle dužeg vremena zauzeo poziciju u startnoj postavi i igrom podsetio na prošle, rezultatski, znatno uspešnije dane..

Vidljivo je bilo od samog starta utakmice da će gosti iz kontranapada pokušavati da dođu do gola Kneževića. Neugodni i brzi Tošić je u uvodnim minutima prošao po levoj strani, a akciju je udarcem preko gola završio Putinčanin.

Opasan napad Kragujevčani su kreirali u devetom minutu, Pavlović je centrirao sa desne strane, a u poslednjem trenutku Metju je ispred Pejčića izbacio loptu u korner. Sa iste strane Pavlović je centrirao i nešto kasnije, a ovoga puta Mutavdžićev volej završio je preko gola. Tim iz Peđinaca uzvratio je na isteku 20.minuta, ponovo je u centru pažnje bio Tošić, čiji je udarac zaustavio Knežević.

Najlepša akcija viđena je pet minuta kasnije, dugom loptom Mutavdžić je proigrao Spalevića, a na njegovu asistenciju Petronijević je šutirao u Belića. Već u sledećoj akciji, Petrović je loptu ubacio u kaznenin prostor, Petronijević je pokušao glavom zamalo pored gola.

Usledile su potom dve dosta dobre akcije Donjeg Srema, kapiten gostiju Josimov šutirao je posle povratne lopte Tošića, a proklizavanje Kosorića omogućilo je Ćiriću da se nađe u prilici, koju je završio nepreciznim udarcem. Na drugoj strani, pokušao je Petrović, po zemlji, a ta lopta nije stvorila većih problema dobro postavljenom Beliću.

Apsolutnu nezanimljivost s početka drugog poluvrema, Radnički je prekinuo vodećim golom. Akciju u kojoj su učestvovali Petronijević i Spalević, na izuzetno efektan način završio je Milošković u 55.minutu za veliku radost, kojom su uspeli da odahnu simpatizeri kragujevačkog tima. Ipak, nepuna tri minuta kasnije, ukazala se šansa za izjednačenje, Tošić je glavom šutirao pored gola. I ponovo je, u 76.minutu, monotonija u igri prekinuta golom, Milošković  je odličnim pasom, omogućio Spaleviću situaciju „jedan na jedan“ sa golmanom Belićem, tako da tu spasa za goste nije bilo – 2:0.

Radnički 1923 – Donji Srem  2:0 (0:0)