Lider odneo bodove iz “Jezera“

Rukometaši Radničkog nisu uspeli da savladaju lidera na tabeli, ekipu novosadske Vojvodine, koja je u finišu susreta imala više strpljenja i slavila sa 23:22.

Kragujevčani su skoro čitavu utakmicu imali konstantno vođstvo, koje je u prvom delu utakmice iznosilo i maksimalnih šest razlike (14:8). Međutim, dvostruko isključenje, Cvetinovića i Milinčića učinilo je da gosti serijom 6-0 dođu do izjednačenja i vrate se u igru.

Uspeo je Radnički u nastavku da se ponovo odlepi na 4 gola, ali su uporni gosti 10 minuta pre kraja preokrenuli i prvi put na meču došli do prednosti 21:20.

U samom finišu u glavnoj ulozi su bile sudije Boričić i Marković, koji su kažnjavali Kragujevčane isključenjima zbog prigovora i bacanja lopte. Domaći igrači su imali poslednji napad i priliku za izjednačenje, ali je Gavrilović šutirao pod faulom, a sudije ostale neme, pa su se gosti radovali.

Radnički – Vojvodina 22:23 (14:12)

Kragujevac
Dvorana: Jezero.
Gledalaca: 400.
Sudije: Boričić i Marković (Beograd).
Sedmerci: Radnički 3 (2), Vojvodina 6 (4). Isključenja: Radnički 20, Vojvodina 8 minuta.
Igrač utakmice: Nenad Radosavljević (Vojvodina).

RADNIČKI: Zlatanović (14 odbrana), Lekić, Gavrilović 5, Janićijević, Radojičić, Stanojević 1, Petrović (2 sedmerca), Tomić, Marković, Cvetinović 3 (2), Milinčić, Nikolić 3, Ilić 1, Rajičević 5, Prodanović 1, Šmigić 3.

VOJVODINA: L. Arsenić, Radosavljević 7 (2), Vuković 3 (2), Popov 5, M. Radišić, Barišić 2, Veselinov, Stjepanović, Abadžić ( 8 odbrana), Sudžum 2, Damjanović (2 odbrane, sedmerac)), B. Radišić, Čupković, Đurić, Marjanac 2, Milošević 2.