Lider odneo bodove sa Bubnja

fk-sumadija-1903-macva
Fudbaleri Mačve (prugasti dresovi) sa Milosavljevićem (10) zasluženo pobedili na Bubnju

U 24. kolu Srpske lige „Zapad“ fudbaleri Mačve danas su na Bubnju  osvojili bodove i učvrstili se na čelu tabele, a Šumadiju 1903 doveli u još težu situaciju u borbi za opstanak u ligi. Gledaoci, koji su dobro popunili tribine satadiona na Bubnju, videli su borbenu, ali fer igru sa šest pogodaka, od kojih je četiri postignuto za 13 minuta u drugom poluvremenu.

Bio je to izuzetno važan susret za obe ekipe, domaćinu za opstanak u srpskoligaškom društvu, a lideru na tabeli da sačuva prvo mesto u trci sa Smederevom i Budućnost Krušikom iz Valjeva. Od Šumadije 1903, posle pobede u duelu sa Mokrom gorom i remija u Ubu sa Jedinstvom više se očekivalo. Međutim, i pored vođstva domaća ekipa oslabljena u odbrani neigranjem bekovskog para BeloicaMarić i iskusnog ofanzivca Nenadića zbog povreda, nije mogla da zaustavi razigrane Mačvane, koji su odigrali konkretnije, postigli četiri pogotka i zasluženo pobedili.

Fudbaleri srpskoligaša sa Bubnja dobro su počeli utakmicu. Krenuli su sa pritiskom i posle šuteva Đurđevića i Todorovića u 19. minutu došli su do rezultatske prednosti. Korner sa leve strane izveo je Đorđević i ubacio u protivnički peterac. U gužvi pred golom Mačve najbolje se snašao Nikolić i loptu ubacio u mrežu za 1:0.

Samo minut kasnije, posle kretanja sa centra, gosti su prekinuli radost gledalaca na tribinama. Posle akcije preko leve strane, štoper domaćih  Ljujić, ovog puta u ulozi desnog beka, oborio je napadača gostiju Đurkovića u kaznenom prostoru i sudija Nenad Đorđević iz Guče pokazao je na belu tačku. Udarac sa 11 metara izveo je Lazarević, a golman  Nastić je imao loptu na prstima, ali je šut bio jak i lopta je, ipak, završila u mreži.

U 36. minutu Šumadija 1903 pokušala je da dođe i do drugog vođstva, ali je udarac glavom  štopera Draškovića, posle ubacivanja iz prekida sa desne strane, završio za malo pored gola. Gosti su uzvratili preko Đurkovića, ali je dobro intervenisao golman Nastić, a u gužvi u petercu jedan od odbrambenih igrača izbacio je loptu sa gol-linije i sačuvao mrežu domaćina.

Unastavku igre posle odmora Đorđević je šutirao dobro sa ivice šesnaesterca, sa leve strane, ali je golman Mačve bio na mestu. Na drugoj strani uzvratio je Jeremić, jedan od najpokretljivijih po levoj strani, ali je lopta završila u rukama golmana  Nastića.

Posle ove razmene udaraca, za pet minuta gledaoci su videli tri pogotka. U 72. minutu rezervista Đukić glavom je centaršut sa desne strane pretvorio u pogodak i preokrenuo rezultat u kosrist lidera na tabeli za 2:1. Samo dva minuta kasnije Đorđević je šutem sa 16 metara iznenadio golmana gostiju i izjednaćio rezultat na 2:2. Ipak, u 77. minutu Obrovac, koji je nosio i dres Radničkog 1923, sa linije kaznenog prostora uspeo je i drugi put da dovede Mačvu do prednosti.

I kada je Šumadija 1903 ulagala poslenje napore da se spase od poraza i ostane barem neporeažena, Jeremić je postigao efektan pogodak. Posle prolaza po desnoj strani, šutirao je iskosa i pogodio untrašnji deo stative, od koje lopta odbila u mrežu i tako postavio konačan rezultat – 4:2 za Mačvu.

Inače, u redovima Šapčana dobru partiju pružio je i Kragujevčanin Stefan Milosavljević Pile, koji je nosio i dres Šumadije 1903, Radničkog i Pobede Beloševac.

ŠUMADIJA 1903 – MAČVA (Š) 2:4 (1:1)

Stadion: Bubanj. Gledalaca: 200. Sudija: Nenad Đorđević (Guča). Pomoćnici: Miloš Petrović (Smederevska Palanka), Milorad Lekić (Aranđelovac). Strelci: Nikolić u 19. i Đorđević u 70. za Šumadiju 1903, a Lazarević iz jedanaesterca u 20, Đukić u 72, Obrovac u 77. i Jeremić u 85. minutu za Mačvu. Žuti kartoni: Ljujić (Šumadija 1903), Janković (Mačva).

ŠUMADIJA 1903: Nastić, Ljujić, Janićijević, Drašković, Ljubisavljević, Todorović, Nikolić (Dobrić), Đurđević, Đorđević, Jovanović, Đukić (Grujičić).

MAČVA: M. Pejović, F. Pejović, Đermanović, Dražić (Đukić), Risivojević, Lazarević, Jeremić (Ratković), Obovac, Janković, Milosavljević, Đurković (Lekanić).

Danas su odigrane još četriri susreta 24. kola Srpske lioge „Zapad“: Železničar – Smederevo 2:1, Budućnost Krušik 2:0, Sloga (K) – Mokra gora 1:0, Karađorđe – Sloga (P) 0:1, a sutra se sastaju: Polet (Lj) – Šumadija (A), Zvižd – Jedinstvo (Ub), Mihajlovac – Jedinstvo Putevi.

Posle pobede u Kragujevcu Mačva je učvrstila vođstvo na tabeli i ima šest bodova više od Smedereva i Budućnost Krušika, a Šumadija 1903 i pored poraza zadržala je 13. mesto sa 27 bodova.

U narednom kolu Šumadija 1903 u Užicu sastaje se sa Jedinstvo Putevima, a Mačva dočekuje „fenjeraša“ Zvižda iz Kučeva.