Lider ostavio bodove na Bubnju

Fudbaleri najstarijeg kragujevačkog kluba na svom terenu igraju sigurno i ređaju pobede. U jednoj od najboljih igara ove sezone oni su danas zasluženo na pleća položili i lidera na tabeli. To je bila treća pobeda ovog proleća na Bubnju, koja je Šumadiji 1903 omogućila da se sa sedme popne na petu poziciju na tabeli, što je bio  cilj nove uprave i stručnog štaba, koji su izabrani prošlog leta.

Iako je teren bio raskvašen, domaćim fudbalerima nije smetao da se hrabro suprostave favorizovanom lideru na tabeli, kome je ovo bio drugi poraz u Kragujevcu za nepune tri nedelje. Naime, posle poraza od Slobode iz Donjih Grbica, Raščani su izgubili bodove i na Bubnju i to zasluženo. Izabranici trenera Željka Vasića odigrali su borbeno i motivisano, kao da se radio o osvajanju prvog mesta i za to su nagrađeni bodovima.

Fudbaleri Šumadije 1903 (Foto: M.Jovičić)

Gosti su pokušavali kontrama da obezbede vođstvo. Na početku utakmice su pripretili preko Džokovića, koji dobro šutirao sa 16 metara, ali je golman Ćurčić uspeo da loptu paradom izbije u korner, i to je bilo sve što su učinili u prvom poluvremenu. Podmlađena ekipa Šumadije 1903 preuzela je inicijativu i u više navrata pokušavala da dođe do rezultatske prednosti. Kapiten Mimović je u 10. mintu šutirao po zemlji, ali lopta završila u rukama golmana Glukčevića. Nešto kasnije Marković se nije snašao u duelu sa gostujućim golmanom, a  u 30. minutu sa svega nekoliko metara Kostić je umesto mreže pogodio beka Pejovića skoro na gol liniji.

Neposredno pred odlazak na odmor Milošević se nije snašao kada je posle dobrog šuta Jovanovića, nesigurni golman Bana, ispustio loptu.

Zonaš sa Bubnja nastavio je sa napadačkom igrom brzim prenošenjem lopte preko krilnih pozicija. U 52. minutu rezervista gostiju Jovanović spasio je svoj gol, kada je nespretno intervenisao golman i ispustio loptu, koja je krenula prema mreži. Dva minuta kasnije levokrilni napadač, preko koga su uglavnom išle akcije domaće ekipe, šutirao je sa 16 metara, ali je ovoga puta golman iz Raške bio siguran. Međutim, ekipa lidera napravila je dve grube greške, slično kao i protiv Slobode iz Donjih Grbica i to je skupo platia.

U 75. minutu kiks beka Boškovića iskoristio je i snalažljivi Stefan Milošević, izašao pred golmana Glukčevića i matirao ga. Tako je Šumadija 1903 došla u vođstvo od 1:0. U nastavku gosti su igrali sve nervoznije, pa su i sami sebi zatresli mrežu. U 84. minutu Milošević je uputio oštar udarac sa leve strane pred gola Raščana. Golman je prilikom interevencije ispustio loptu, koja se od štopera Ristovića odbila u mrežu.

Odbrana domaćina, kojom su dirigovali štoperi Dragutin Mrdak i Đorđe Komatina, nije dozvolila gostima da ozbiljnije ugroze gol golmana  Aleksandra Ćurčića, pa je susret završen zasluženo sa 2:0.

Šumadija 1903 – Bane (Raška) 2:0 (0:0).

Stadion: „Bubanj“.
Sudija: Mirko Knežević.
Pomoćnici: Dragan Jelušić i Nemanja Novaković  (svi iz Čačka).
Strelci: Milošević u 75. i Ristović (autogol) u 84. minutu.
Žuti kartoni: Milošević (Šumadija 1903), Ristović, Lopatić, Nedeljković, Jovanović (Bane).

ŠUMADIJA 1903: Ćurčić, Beloica, Mimović, Jovanović (Simić), Komatina, Mrdak, Marković (Kovačević), Petrović, Kostić (A. Kostadinović), Dimitrijević, Milošević.

BANE: Glukčević, Stojiljković, Bošković, Ristović, Pejović, Jeumović (Pavlović), Simić (Jovanović), Lopatić, Džoković, Đorđević, Nedeljković.

IGRAČ UTAKMICE: Stefan Milošević (Šumadija 1903)

U ostalim susretima 21. kola Zone „Morava“ postignuti su sledeći rezultati: Metalac – Trepča 0:3, Omladinac – Orlovac 4:1, Takovo –Polet (T) 4:2, Mokra Gora – Jošanica 2:1, Tutin – Vodojaža 2:1, Prijevor – Partizan (C) 0:0. Slobodna je bila ekipa Slobode iz Donjih Grbica, jer je iz takmičenja isključena ekipa Mladosti iz Oplanića kod Kraljeva.

Bane je zadržao prvo mesto sa tri boda više od drugoplasirane Slobode, koja ima utakmicu manje.

Narednog vikenda sastaju se: Sloboda – Prijevor, Partizan (C) – Šumadija 1903,  Bane – Tutin, Vodojaža – Mokra Gora, Jošanica – Takovo, Polet – Omladinac, Orlovac – Metalac. Trepča je slobodna.