Lider prejak za košarkaše Radničkog

Kategorija: Košarka

I DALJE ČEKAJU NA PRVU POBEDU: Košarkaši kragujevačkog Radničkog (Foto: N. Kotlajić)

Ni promena trenera nije pomogla košarkašima Radničkog da izbegnu peti poraz u sezoni. Vršac je bio ipak preveliki zalogaj za Kragujevčane, koji su i pored zadovoljavajućeg otpora na kraju položili oružje u „Milenijumu“ – 79:88 (17:21, 15:18, 23:29, 24:20).

Dobro su se držali izabranici trenera Bojana Kusmuka u prvom poluvremenu, ne dozovljavajući Vrščanima da se značajnije rezultatski odlepe.

Nakon dvadeset minuta igre bilo je 39:32 za domaći tim, ali je u trećoj četvrtini ipak došlo do pada u igri kragujevačkog tima, što su igrači aktuelnog lidera na tabeli KLS iskoristili da dođu do dvocifrene prednosti, koja je u 26. minutu iznosila maksimalnih „plus 14“ – 59:45.

Pokušali su košarkaši Radničkog da se rezultatski vrate u poslednjoj četvrtini, prišli su i na „minus sedam“ (74:67), ali im je potom popustila koncentracija, što je ekipa Vršca znala da kazni i na kraju uspešno privede meč kraju.

Sjajnu partiju pružio je Dušan Kutlešić koji je nanizao 23 poena, uz četiri asistencije i isto toliko ukradenih lopti. Dvocifreni u pobedničkoj ekipi bili su još i Kočović sa 16, Đerić sa 15 i odlični Veljković sa 13 poena, ali i 15 uhvaćenih lopti.

U ekipi Radničkog istakli su se Strahinja Jovanović sa 18 poena i 7 skokova i Rajko Kljajević sa 16 poena, 8 skokova i 4 asistencije.

I u šestom kolu Kragujevčani će gostovati, ovoga puta novosadskoj Vojvodini u nedelju, 19. novembra od 21 čas.