Očekivan poraz odbojkaša Radničkog

Sa pola snage i drugom postavom šampioni Italije savladali su srpskog šampiona odbojkaše Radničkog iz Kragujevca maksimalnim rezultatom 3:0. u utakmici 2.kola B.grupe Indesit lige šampiona. Kragujevčani su odlično ušli u meč i imali i po 4 poena prednosti u prvom setu, međutim u završnici su, najviše zbog lošeg prijema servisa, lako prokockali prednost i iskusnim Italijanima prepustili set. U drugom setu igralo se poen za poen, sve do same završnice kada su odbojkaši Radničkog ponovili greške iz prethodnog seta i još jednom Kuneo stigao do 25. poena. U trećem setu Radnički se predao, nije bilo elana u igri naše ekipe pa ne čudi i ubedljiv osvojen set Italijana koji su Kragujevčanima prepustili samo 12.poena. U trećem setu trener Kovač je pružio šansu svim igračima.

Najviše poena u poraženoj ekipi osvojili su Ilija Ivović 11 i Nemanja Stevanović 10. Radnički će u trećem kolu B grupe igrati protiv Kai Teruela iz Španije.

Kapiten srpske reprezentacije i član Kunea Nikola Grbić nije ulazio u igru.

Bre Banka Lanuti Kuneo – Radnički 3 : 0  (25:21, 25:20, 25:12)

Dvorana: Kuneo Via Viglione
Gledalaca: 2.000.
Sudije: Boris Skudnik (Slovenija), Aleksandros Vartalitis (Grčka)
Trajanje meča: 70.minuta.

KUNEO: Karleti 3, Fortunato 5, Galić 2, Grbić, Heno, Mastranđelo, Nikolov, Parodi 11, Patriarka, Peda 9, Volkov 7, Vijsmans 11. poena.

RADNIČKI: Ćirović, Hadžifejzović 6, Ilić, Ilija Ivović 11, Janko Ivović, Jovanović, Maksimović 7, Opačić, Pantelić, Perović, Radović 4, Stevanović 10.poena.