Lob Ilićeve za trijumf u Požarevcu

Kategorija: Fudbal

Fudbalerke Radničkog 1923 zabeležile su drugu pobedu u Super ligi Srbije, pošto su u okviru 8. kola slavile na gostovanju ekipi Požarevca rezultatom 2:1 (1:1).

Veliku pobedu ostvarile su Kragujevčanke u Požarevcu. Predvođene raspoloženom Biljanom Ilić i nesavladivom Nevenom Milovanović na golu, Šumadinke su se na najbolji mogući način revanširale Požarevljankama za ubedljiv poraz u prvom kolu (1:6).

Igrao se 28. minut kada je Radnički 1923 došao u vođstvo. Snažan udarac Biljane Ilić golmanka Požarevca Sandra Milojević odbila je samo do Sare Milosavljević, koja je bez većih problema prosledila loptu u mrežu.

Domaće su izjednačile u 44. minutu iz jedanaesterca, koji je u gol pretvorila Marija Vuković.

Trenutak odluke dogodio se u 60. minutu. Biljana Ilić je na efektan način lobovala Sandru Milojević i kako se ispostavilo obezbedila svom timu sva tri boda.

Doduše, imao je domaćin priliku da dođe do izjednačenja u 80. minutu, ali se hrabra Nevena Milovanović bacila u noge Zlati Milanović i sprečila je da postigne pogodak.

ŽFK POŽAREVAC – ŽFK RADNIČKI 1923  1:2 (1:1)

POŽAREVAC
Gledalaca: 50
Sudija: Jasmina Micoska (Obrenovac)
Strelci: Vuković u 44. iz jedanaesterca za Požarevac, a Milosavljević u 28. i Ilić u 60. minutu za Radnički 1923.
Žuti kartoni: Ilić, Jurišević (Radnički 1923)

ŽFK POŽAREVAC: Milojević, Milanović, Teodosijević (Đulejić), Malijar, Ivanišević (Milosavljević), Milinović, Ilić, Vukašinović, Gangolj, Vuković, Trišić.

ŽFK RADNIČKI 1923: Milovanović, Milenković, Lazić, Jovanović, Racić, Živković, Ilić, Jurišević, Velikić, Vasić (Miloradović), Milosavljević.

Posle osam odigranih kola fudbalerke Radničkog 1923 zauzimaju pretposlednje, šesto mesto sa šest osvojenih bodova.

U narednom kolu Kragujevčanke će na svom terenu odmeriti snage sa vodećim Mašincem.