Loš vikend za kragujevačke zonaše

Kategorija: Fudbal

Trinaesto kolo očigledno je bilo baksuzno za kragujevačke klubove koji se takmiče u Zoni Morava, budući da su doživeli prilično ubedljive poraze. Sušica je na svom terenu izgubila od Takova sa 0:4, Slavija je sa 1:4 poražena u Kovačima od domaćeg Radničkog, a Arsenal je poklekao na gostovanju ekipi Bana u Raškoj (0:1).

Fudbaleri Sušice zabeležili su peti poraz u poslednjih šest utakmica. Ovaj put je zonaš sa sušičkog brda doživeo pravu katastrofu na svom terenu od Takova, jednog od glavnih pretendenata za plasman u srpskoligaški rang takmičenja.

Ekipa iz Gornjeg Milanovca slavila je sa čak 4:0 (3:0) i to golovima Pavlovića u 27. i 29. minutu, odnosno Mijatovića u 37. i Dragojevića u 51. minutu, a malobrojna publika je još jednom napustila tribine stadiona Sušice razočarana izdanjem svojih ljubimaca.

Ubedljiv poraz doživela je i Slavija u Kovačima protiv domaćeg Radničkog – 1:4 (1:3). Blistao je trostruki strelac Milutin Trnavac, koji je golove postizao u 23, 37. i 80. minutu, a u strelce se upisao i Jovanović. Jedino što su Bresničani uspeli da urade na ovom susretu jeste da postignu počasni pogodak preko Ristića.

Arsenal je pružio dostojan otpor Banu, ali je gol Ilića u 11. minutu ipak bio dovoljan domaćinu da dođe do celog plena. Bio je ovo deseti poraz Arsenala u sezoni, ali pobeda protiv Sušice u prošlom i tesan poraz od Bana u ovom kolu znak su buđenja palilulskog zonaša u tekućoj sezoni.

Posle trinaest odigranih kola ekipa Slavije je najbolje plasirani kragujevački klub u ovom rangu takmičenja i sa dvanaest osvojenih bodova zauzima jedanaesto mesto. Sušica je četrnaesta sa devet bodova, dok je Arsenal i dalje na začelju tabele sa svega pet osvojenih bodova.

U 14. kolu Sušica gostuje Radničkom u Kovačima, Slavija je domaćin Dragačevu, a Arsenal ekipi Karađorđa iz Ribnice.