Loše šutersko veče skupo koštalo „Šumadinke“

zkk-sumadijaKošarkašice Šumadije nastavile su sa neuspesima u Prvoj ženskoj košarkaškoj ligi Srbije. „Šumadinke“ su sinoć, u meču 15. kola, poražene u hali „Gordana Goca Bogojević“ od ekipe Vršca sa 57:80 (8:19, 22:15, 17:23, 10:23).

Gošće iz Vršca su bolje otvorile meč i prvu četvrtinu dobile sa 19:8. Kragujevčanke su polovinom drugog kvartala uspele da izjednače rezultat i čak pređu u vođstvo (23:22), ali su Vrščanke ipak otišle na odmor sa četiri poena prednosti – 34:30.

U trećoj četvrtini nastavljena je velika borba, sve do poslednja tri minuta ovog perioda, kada gošće serijom 9:3 dolaze do dvocifrene prednosti – 57:47. U 32. minutu Vrščanke su stigle do petnaest poena prednosti (62:47) i to stečeno vođstvo lako sačuvale do isteka svih 40 minuta.

U redovima pobedničkog tima Marina Mandić je ostvarila dabl-dabl učinak sa 25 poena i 12 skokova, 18 poena postigla je Radović, 12 Jovanović, a 10 Ines Ćorda.

Kod domaćina Ćulafić je upisala 15 poena, Prvulović 12, a Radović 10. Treba istaći katastrofalan šut za tri poena košarkašica Šumadije, koje su pogodile samo dve trojke iz 22 pokušaja, što je možda i glavni uzrok sinoćnjeg poraza.

Posle petnaest odigranih kola Šumadija se nalazi na desetom mestu prvenstvene tabele, sa učinkom od 5 pobeda i 10 poraza, odnosno 20 osvojenih bodova.

U narednom kolu „Šumadinke“ očekuje gostovanje beogradskoj Crvenoj zvezdi.