Lozničani deklasirali Beloševčane

fk-pobeda

Fudbaleri Pobede zabeležili su i drugi uzastopni poraz na svom igralištu Pored pruge u poslednja četiri dana. Beloševčani su u meču 29. kola deklasirani od novog prvoligaša Loznice sa 0:4 (0:1), čime su tri kola pre kraja ostali sa samo teorijskim šansama da zadrže status srpskoligaša.

Gosti iz Loznice su pokazali klasu i sasvim zasluženo došli do bodova, koji su im faktički obezbedili prvo mesto i ulazak u viši rang.

Pobeda je prva pripretila preko Markovića, da bi gosti u 32. minutu stigli do vođstva preko Đurića, čemu je prethodila odična akcija Maksimovića.

Pobednik susreta rešen je u periodu između 67. i 70. minuta, kada je Trebavac postigao dva gola i time obezbedio svom timu nedostižnu prednost. Do kraja meča bilo je vremena da se i Đurić još jednom upiše u strelce u 76. minutu. Domaćin je u samom finišu mogao do počasnog gola, da je rezervista Vidić bio precizniji.

I drugi kragujevački predstavnik u ovom rangu takmičenja Šumadija 1903 pretrpeo je poraz, i to u Požegi protiv domaće Sloge sa 0:2.

Pobeda posle ovog poraza zauzima 13. mesto sa 27 osvojenih bodova, čak šest manje od Zvižda i aranđelovačke Šumadije, koji se nalaze u zoni spasa, tako da je Beloševčanima potrebno čudo, pa da sačuvaju status srpskoligaša. Sa druge strane, Šumadija 1903 nalazi se na solidnom 8. mestu prvenstvene tabele sa 35 bodova, bez većih briga kada je opstanak u pitanju.

U narednom kolu Pobeda će gostovati Jedinstvu iz Uba, dok će Šumadija na Bubnju dočekati Polet.

POBEDA BELOŠEVAC – LOZNICA 0:4 (0:1)