Lozničani odneli bodove spasa sa „Čika Dače“

Jedna od neiskorišćenih šansi Lozničana u petercu Radničkog 1923

U 25. kolu Prve lige Srbije, fudbaleri Radničkog 1923 danas su zabeležili svoj devetnaesti poraz u tekućoj sezoni protiv izuzetno motivisane i iskusnije ekipe Loznice, koja vodi grčevitu borbu za opstanak u ligi. Lozničani su slavili na „Čika Dači“ sa 0:2 (0:1), u utakmici koju je domaći tim odigrao sa dosta grešaka, kako u napadačkom redu, tako i u zadnjoj liniji, čime je značajno „pomogao“ gostima da lako dođu do bodova.

Posle teškog poraza u Užicu, izabranici trenera Radovana Radakovića nisu se proslavili ni danas na svom „Čika Dači“, iako su obećavali da će pobedom u duelu sa pretposlednjom ekipom na tabeli pokušati da obraduju svoje navijače.

Dobro su Kragujevčani počeli današnji susret, ali su ga loše završili. U sedmom minutu Vidović je sa ivice peterca pogodio spoljni deo mreže, a potom je Vilotijevićev udarac zaustavila stativa. Radnički je imao povoljnu šansu i u 15. minutu, kada je Živanović sa leve strane ubacio loptu pred gol Lozničana, a Miljuš zakasnio da je ubaci u mrežu.

Desetak minuta kasnije gosti su prvi put ozbiljnije pripretili na utakmici nakon snažnog udarca Jovanovića sa distance, ali je golman Kostić lepom paradom uspeo da umiri loptu. Golman Kragujevčana dobro je intervenisao i u 34. minutu, kada je zaustavio lob-udarac Nikolića posle povratne lopte Simića.

U 39. minutu Loznica je došla u vođstvo. Bila je to akcija preko desne strane, golman Kostić je istrčao, ali je iskusni Simić bio uspešniji i loptu poslao u nezaštićenu mrežu.

Neposredno pred odlazak na odmor, domaći tim je propustio veliku šansu za izjednačenje. Kapiten Vidović je asistirao Miljušu, koji je protrčao pored odbrane gostiju, ali je sa sedam-osam metara umesto prazne mreže pogodio stativu. U poslednjem minutu prvog poluvremena Miljuš je iz prekida dobro šutirao sa oko dvadeset metara, ali je rezervni golman gostiju Mitrović, koji je zamenio u 30. minutu povređenog Vićića, uspeo da izbaci loptu u korner.

Od samog starta drugog poluvremena mladi igrači Radničkog 1923 su krenuli sa atacima ka golu Lozničana, u želji da što pre dođu do izjednačenja. Tako je Vilotijević u 51. minutu šutirao pravo u ruke golmana Mitrovića.

Ipak, gosti su polako, ali sigurno preuzimali inicijativu i zapretili preko Simića, Đurića i kapitena Maksimovića, čiji su udarci bili neprecizni, a istakao se i golman Radničkog Kostić.

U 67. minutu šansu za izjednačenje propustio je i Stević, nakon što je golman Loznice Mitrović bio bolji u međusobnom duelu. Samo dva minuta kasnije, Lukić je posle centaršuta Vilotijevića sa desne strane loše zahvatio loptu glavom i šutirao pravo u Mitrovića.

Ove promašaje gosti su kaznili svojim drugim pogotkom, posle velike greške u odbrani Radničkog 1923, u 84. minutu.  Golman Kostić pokušao je da odbije loptu, ali je tom prilikom pogodio gostujućeg napadača Gajića, koji je iskoristio „poklon“ i zatresao praznu mrežu kragujevačkog tima. Tako su Lozničani udvostručili prednost i osvojili dragocene bodove u trci za opstanak u ligi.

Trener domaćeg tima Radovan Radaković čestitao je gostima na pobedi i još jednom izrazio nezadovoljstvo rezultatom i ponašanjem pojedinih igrača svog tima.

Ne znam koja je ovo po redu utakmica u kojoj stvaramo šanse, sve dovedemo do kraja, ali ne možemo da postignemo gol. Grešili smo čak i u situacijama „jedan na jedan“, što je neshvatljivo, jer su to igrači iza kojih je iskustvo igranja u Super ligi. Ponavljaju se iste greške iz utakmice u utakmicu – dobro igramo, napravimo šansu, ali je završnica loša. Takve stvari ne mogu se tolerisati. Ako se na narednoj utakmici ovako nešto ponovi, prekomandovaću kadete u prvi tim, pa će se valjda tako uozbiljiti sadašnji prvotimci. – rekao je trener kragujevačkog tima.

U svlačionici gostiju vladalo je veliko slavlje zbog osvojenih bodova spasa. To je na konferenciji za novinare preneo i trener Loznice Saša Nikolić, koji se zahvalio domaćinu na prijemu, a igračima Radničkog 1923 na fer i korektnoj igri.

Mi smo imali dve teške utakmice za tri-četiri dana, koje smo uspešno rešili i čestitao bih mojim igračima što su uspeli da pobede ovako mladu, ali ambicioznu ekipu, koja zaslužuje da igra u Prvoj ligi. Ovo je veliki uspeh za nas i dobra najava za sledeću utakmicu sa vodećom Bačkom, koju ćemo dočekati, nadam se, na prepunom stadionu. Današnji bodovi omogućavaju nam da uhvatimo slamku spasa od ispadanja iz Prve lige. – ocenio je trener Loznice.

RADNIČKI 1923 – LOZNICA 0:2 (0:1)

Stadion
: Čika Dača“.
Gledalaca: 150.
Sudija: Bojan Krstić (Beograd).
Pomoćnici: Miloš Jovanović (Zaječar), Dejan Najdić (Soko Banja).
Strelci: Gajić u 39. i Matić u 84. minutu.
Žuti kartoni: Popović, Aleksić (Radnički 1923), Nikolić, Janković (Loznica).

RADNIČKI 1923: Kostić, Nikolić, Živanović, Popović, Vidović, Stević, Aleksić (Trajković), Miljuš, Vilotijević (Ilić), Gavrović (Lukić)-

LOZNICA: Vićić (Mitrović), Milosavljević, Jovanović, Jevtić, Ilić, Nikolić (Janković), Đurić, Krstić, Gajić (Matić). Maksimović, Simić.

IGRAČ UTAKMICE: Bojan Gajić (Loznica).

U narednom kolu Radnički 1923 gostuje u Pećincima Donjem Sremu. Taj meč igra se u nedelju.

Tekst i fotografija: M. Jovičić