Luki Radojičiću bronza na državnom prvenstvu za starije juniore

Kategorija: Atletika

Atletičar kragujevačkog Parka Luka Radojičić osvojio je bronzanu medalju u troskoku na Prvenstvu Srbije za starije juniore, koje je proteklog vikenda održano u Sremskoj Mitrovici.

Radojičić je skočio 13,29 metara, a bolji od njega bili su samo takmičari zemunske Mladosti, Dimitrije Novaković (14,80 m) i Marko Vlahović (13,29 m). Mladi Kragujevčanin je tako produžio svoj niz medalja, budući da je prethodno osvojio zlatno i srebrno odličje na Pojedinačnom prvenstvu Centralne Srbije.

Inače, Radojičić se okušao i u trci na 100 metara, ali nije uspeo da izbori plasman u finale. Atletski klub Park je na ovom prvenstvu imao još jednog predstavnika Mihaila Mladenovića, koji je nastupio u disciplini skok udalj i na kraju zauzeo sedmo mesto.

Atletski klub Radnički predstavljala je Milica Gajić, koja je u skoku udalj kod juniorki završila kao petoplasirana.

Ekipno najuspešniji na ovom prvenstvu bili su atletičari Partizana 1945 i novosadske Vojvodine sa po dvadeset osvojenih medalja.