Lukić srušio Napredak za potpun revanš Kragujevčana

Baš kao i pioniri, i kadeti Radničkog 1923 nisu imali većih problema da savladaju Napredak u utakmici 18. kola Kadetske lige Srbije. Kragujevčani su pobedili sa 3:1 (2:1) i izjednačili se sa Kruševljanima na tabeli.

Radnički je u vođstvo doveo Lukić već u 19.minutu, nakon duge lopte štopera Milutinovića. Lukić je izašao sam ispred golmana Miodragovića, zaobišao ga i pogodio za 1:0.

Sve što je Napredak uspeo da uradi na ovom meču jeste gol koji je postigao u 24. minutu. Strelac je bio Nikolić, čiji je udarac sa preko 20 metara zakačio Gočanin, pa je lopta promenila smer i prevarila golmana Mikovića.

U 32. minutu ponovo je Lukić strelac nakon solo prodora, čime je svoj tim doveo ponovo u vođstvo. Konačan rezultat postavljen je u 65. minutu iz slobodnog udarca sa 20 metara. Nakon preciznog udarca Gavrovića, lopta je zakačila nekog, promenila smer i završila u mreži gostiju.

Lukić je propustio priliku da postigne het trik, pošto je njegov slobodan udarac sa oko 35 metara završio na golmanovoj levoj stativi.

Radnički sada ima 25 bodova, baš kao i Napredak, sa kojim deli šestu poziciji na ligaškoj tabeli. U sledećem kolu kadeti Radničkog 1923 gostuju u Jagodini, istoimenoj ekipi.

Radnički 1923 – Napredak 3:1 (2:1)

Prvi pomoćni teren: Čika Dače