Marina Lešnjak donela prvu radost košarkašicama Radničkog

zkk-radnicki-pioniri

Košarkašice Radničkog zabeležile su prvu pobedu ove sezone, pošto su u 4. kolu Prve lige Srbije, u hali “Gordana Goca Bogojević“ savladale do sada neporaženu ekipu Vrbas Medele sa 76:73, po četvrtinama 19:23, 13:25, 24:10, 20:15.

Kragujevčanke su slabo odigrale prvih 20 minuta, pa su bile u zaostatku od 16 poena (32:48).

U nastavku su izabranice trenera Saše Milojevića zaigrale znatno angažovanije. Serijom 8:0 domaće su otvorile treću deonicu i spustile zaostatak ispod dvocifrenog, a u poslednjim trenucima ovog dela igre stigle su i do prvog vođstva na utakmici (56:55).

U odlučujućoj četvrtini igralo se veoma ujednačeno i ušlo u neizvesnu završnicu. U poslednja dva minuta, pri nerešenom rezultatu 71:71, na scenu je stupila Marina Lešnjak. Prvo je pogodila dva slobodna bacanja, potom izblokirala Rajićevu, pa ponovo poentirala za 75:71. To je bilo dovoljno za trijumf, jer gošće iz Vrbasa više nisu imale ni snage, a ni vremena za preokret, pa su doživele prvi poraz ove sezone.

Lešnjak je večeras briljirala i zasluženo ponela epitet igrača utakmice sa indeksom korisnosti 39! Upisala je 34 poena, bacanja izvodila 9/10, za dva 8/11, za tri 3/5 i imala 6 asistencije. Cvetanovićeva je dodala 17, a Trifunović 10 poena. Kod gošći, Tamara Rajić je zabeležila 26 poena (indeks 34).

Posle tri startna poraza, ovo je prvi trijumf Kragujevčanki, koje u narednom, 5. kolu, putuju za Šabac, gde igraju protiv istoimene ekipe.