Marković doneo bod Šumadiji

Milos-Markovic-Sumadija

Fudbaleri novog srpskoligaša sa Bubnja, ekipe Šumadije 1903, remizirali su juče sa ekipom Rudara u Kostolcu 2:2 (0:0), u meču 2. kola Srpske lige „Zapad“. Iako je domaćin imao prednost od 2:0, Kragujevčani su golovima Markovića u finišu meča došli do vrednog boda.

Šumadija je prošlog vikenda savladala Zvižd na otvaranju sezone i to golom Marka Nikolića u poslednjim trenucima meča. Da su dobri „finišeri“ fudbaleri sa Bubnja su pokazali i u Kostolcu, kada su smogli snage da se vrate iz gotovo izgubljene situacije.

Za ekipu Šumadije je na ovom meču debitovao golman Milivojević, koji je branio u Radu, a u redove kragujevačkog srpskoligaša stigao iz Sloge iz Despotovca. Takođe, u timu sa Bubnja se našao i mladi napadač Radničkog Stević, koji ima dvojnu registraciju.

Kragujevčani su dobro započeli meč i bili bolji rival u prvom delu igre. Pretili su Marković i Dimitrijević, ali bez adekvatne završnice.

Drugo poluvreme donelo je dosta uzbuđenja i čak četiri gola, po dva na obe strane. Tek što se lopta zakotrljala u nastavku igre, domaćin stiže do prednosti. Stevanović je bio strelac iz situacije koja je „mirisala“ na ofsajd, ali sudija Petrović, i pored protesta gostiju, nije želeo da poništi gol.

U 66. minutu Kostolčani su duplirali prednost. Milivojević je natrčao na odbijenu loptu i sa nekih 16 metara je smestio u mrežu Kragujevčana.

Usledila je totalna ofanziva izabranika trenera Staševića koja se isplatila u samom finišu meča. Miloš Marković, koji je već protiv Zvižda nagovestio kakav je golgeter, u 83. minutu je nakon sjajnog solo prodora savladao golmana Rudara Stanojevića. Tri minuta kasnije opet je Marković u glavnoj ulozi, kada je nakon jedne dubinske lopte šutirao iz prve i doneo svom timu veoma važan bod.

Kragujevčani nakon dva odigrana kola imaju sasvim solidan učinak od četiri osvojena boda, a priliku da poprave svoj bodovni saldo imaće narednog vikenda, kada dočekuju Budućnost Krušik.

RUDARŠUMADIJA 1903 2:2 (0:0)

KOSTOLAC
Gledalaca: oko 500.
Sudija: Đorđe Petrović (Čačak).
Strelci: Stevanović u 46. i Milojević u 66. minutu za Rudar, Marković u 83. i 86. minutu za Šumadiju 1903.
Žuti kartoni: I. Milosavljević, Stanić, Dimitrijević (Rudar), Komatina, Dimitrijević (Šumadija 1903).

RUDAR: Stanojević, I. Milosavjević, U. Jovanović (N. Jovanoviić), Lazić, Stanić, D. Jovanović, M. Milosavljević, S. Stojanović (N. Stojanović), Stevanović, Dimitrijević (Milojević), Muljajić.

ŠUMADIJA 1903: Milivojević, Beloica, Marić, Aleksić (Lepović), Marko Milosavljević, Nikolić (Bubanja), Petrović, Miloš Milosavljević, Stević, Dimitrijević, Marković.

IGRAČ UTAKMICE: Miloš Marković (Šumadija 1903).

Na slici: Miloš Marković