Mašinac bolji od Kragujevca 2011 u gradskom derbiju, Ekonomac B remizirao sa Panekspresom

U 17. kolu Druge futsal lige Zapad, Mašinac je u gradskom derbiju savladao ekipu Kragujevca 2011 sa 5:1, dok je drugi tim Ekonomca izvukao bod na gostovanju čačanskom Panekspresu – 6:6.

Mašinci su opravdali očekivanja u susretu protiv gradskog rivala. Domaći su već u 10. minutu imali dva gola prednosti, zahvaljujući pogocima Antunovića i Isailovića, ali je Lazarević uneo određenu dozu neizvesnosti kada je smanjio na 2:1.

Taj rezultat bio je na snazi sve do 31. minuta, kada je Mijatović ponovo doneo Mašincu dva gola prednosti. Pobedu su potvrdili Cvetković u 35. i Antunović u 39. minutu.

Drugi tim Ekonomca osvojio je bod na gostovanju Panekspresu (nekadašnja Fotnana) u Čačku – 6:6 (2:2). Bio je to meč pun uzbuđenja i golova, koji je zadovoljio visoke standarde čačanske publike.

Nakon sedamnaest odigranih kola u vođstvu je i dalje valjevski RB sa 41 bodom ispred Ivanjice sa 39. Treće mesto zauzima Požarevac sa 37 bodova, četvrti je Mašinac sa 30, a peto mesto dele Ekonomac B i Olimp sa po 28 sakupljenih bodova.

U sledećem kolu Mašinac gostuje Olimpu u Vrnjačkoj Banji, Ekonomac B dočekuje Bellatores iz Šapca, a Kragujevac 2011 vodeći RB.