Matić odlučio u derbiju u Korićanima (FOTO)

Bojan Matić je sa tri pogotka srušio nade Bagremara da iz Korićana ode neporažen.

U 21. kolu Druge gradske lige Kragujevca vodeći Korićani preokretom zabeležili su ubedljivu pobedu od 4:1 (0:1) i osvojila važne bodove u susretu sa petoplasiranom ekipom Bagremara. Bodove osvojili u gostima Zastava i Erdoglija 1931, pa se nastavlja trka bez promene redosleda na tabeli.

Jučerašnji derbi kola u Korićanima imao je veliki značaj za obe ekipe. Domaćin je želelo da zadrži prvu poziciju na tabeli, a ekipa Bagremara da održi priključak ekipama Košutnjaka, Erdoglije i Zastave u borbi za vrh tabele. Susret je protekao u nervoznoj igri i sa grubim startovima, zbog čega je sudija Filip Petronijević pokazao osam žutih i dva crvena kartona.

Ekipa Bagremara imala je vođstvo i samo u prvom poluvremenu sačuvala svoju mrežu u Korićanima.

Gosti su iznenadili domaćina vođstvom u 33. minutu. Iz prekida sa desne strane štirao je Bogićević, a pred golom Matanovića na drugoj stativi dobro je reagovao Nikolić i glavom loptu poslao u mrežu. Najbolju priliku u prvom poluvremenu za domaćina nije iskoristio Matić u 42. minutu kada je Anđelković sa leve strane uputio loptu na drugu stativu.

Međutim, posle odmora ekipa Korićana je odigrala racionalnije i postigla četiri pogotka. U 55. minutu, posle centaršuta Stankovića u petercu Bagremara najbolje se snašao Anđelković i u gužvi ugurao loptu u mrežu za 1:1. Ovaj pogodak pokrenuo je domaće igrače da preuzmu igru i preokrenu rezultat u svoju korist. Na ruku im je išla i gruba greška golmana Bagremara Ilića zbog loše procene u 62. minutu. Upućena lopta skoro sa centra igrališta od kapitena Čpajaka preskočila je golmana, a to je iskoristio brzonogi Matić i sa loptom ušetao u parzan gol.

Zbog međusobnog udaranja u 78. minutu sudija je pokazao crvene kartone domaćem igraču Đokoviću i Nikoliću iz Bagremara.

Fudbaleri Korićana (beli dresovi) u drugom poluvremenu sa četiri pogotka obezbedili pobedu u derbiju.

U finišu susreta najbolji strelac Korićana Matić postigao je još dva pogotka i het-trikom „overio“ pobedu lidera na tabeli. Najlepši pogodak na utakmici Matić je postigao u 81. minutu, kada je centriranu loptu Stankovića sa desne strane zahvatio iz prve, neodbranljivo poslao u mrežu Ilića i povećao prednoost domaćina na 3:1.

Dva minuta pre kraja susreta Matić je postigao i svoj treći pogodak na nesebičnu asistenciju Petrovića sa leve strane i postavio konačan rezultat 4:1 za Korićane.

KORIĆANI – BAGREMAR 4:1 (0:1)

Igralište: u naselju Korićani.
Gledalaca: oko 200.
Sudija: Filip Petronijević.
Pomoćnici: Marko Glišović, Andrijana Damljanović (svi iz Kragujevca).
Strelci: Anđelković u 55, Matić u 62, 82, 88. za Korićane, a Nikolić u 33. minutu za Bagremar.
Žuti kartoni: Lazović, Stanišić, Vujičić, Petrović (Korićani),Dimitrijević, Jošović, Tomić, Bogićević (Bagremar).
Crveni kartoni: Đoković (Korićani) i Nikolić (Bagremar) u 78. minutu.

KORIĆANI: Matanović, Đusić (od 71.Stević), Čpajak, Lazović, Stanišić (od 66. Petrović), Stanković, Đoković, Matić, Anđelković, Srdić (od 84.Trajković), Vujičić.

BAGREMAR: Ilić, Riznić, Sremčević, Bogićević, Milivojević, Dimitrijević, Jevtić (od 75. Radivojević), Mehmeti (od 65. Tadić), Nikolić, Tomić, Begani.

Dva najozbiljnija konkurenta Korićanima za vrh tabele zabeležili su, takođe, ubedljive pobede u gostima. Zastava je pobedila Seljaka u Cvetojevcu sa 5:1, a Erdogljija 1931 ekipu Hajduka u Jovanovcu sa 8:1. Posle ovog kola na čelu tabele nije došlo do promene. Korićani su ostali u vođstvu sa 45, Zastava je druga sa 42 i Erdoglija 1931 treća sa 41 bodom.

U narednom 22. kolu Druge gradske lige Korićani su gosti Maršića, Zastava dočekuje Bagremar, a Erdoglija 1931 sastaće se sa komšijom Divostinom.