Mega Vizura slavila u “Jezeru“

Posle Budućnosti, Partizana, MZT, Zvezde, Solnoka i Cedevite, Mega Vizura je sedma ekipa koja je ove sezone preotela bodove Radničkom u hali Jezero. Iako je završnica bila neizvesna, izabranici trenera Milojevića su u 23. kolu ABA lige sasvim zasluženo slavili nad Šumadincima 84:86 (27:18, 23:20, 15:24, 19:24). Zaslužili su kao istrajniji, demonstriravši da je za uspeh potreban pobednički pristup do isteka 40. minuta.

Pobednik iz ovog srpskog duela u regionu je prvo poluvreme odigrao potpuno prepušten inicijativi domaćina. Iz toga je proizašlo gubljenje obe četvrtine 27:18 i 23:20 za sasvim pristojnu prednost Radničkog – 50:38. Tome je najviše doprineo Lešić sa 11 poena (nepogrešiv van linije 6,75 metara 3/3) i tri skoka, Birčević (četiri skoka) i Mlađan (tri asistencije) su dodali po devet poena, Dimić sedam, Brkić i Kalinić po pet poena, Marinović četiri poena i šest asistencija, a Katnić četiri uspešna dodavanja.

Sve vrednosti iz prvog dela susreta bačene su pod noge u nastavku. Domaćin je počeo da tone, a razigrani gosti su pojačanom odbranom i realizacijom odneli „plen“ iz treće deonice 15:24 za zaostatak od svega jednog poseda lopte po isteku 30. minuta – 65:62. Zle slutnje su počele da se obistinjuju od već kobnog 37. minuta, kada je Radnički prvi put ove večeri prepustio prednost Mega Vizuri. Pri rezultatu 69:68, Dimić ne pogađa trojku za uvećanje vođstva, ali to uspeva Lukoviću koji donosi preokret – 69:71. Dimićevi realizovani penali bili su dovoljni tek za izjednačenje 71:71, kada je usledila serija 6:0 gostiju koju je iskreirao Dangubić za 71:77. Nakon četvrte trojke Brkića iz šest pokušaja, poslednji egal je bio 83:83, tada je Marinović pogodio jedno slobodno bacanje. Međutim, penal-završinca je pripala mlađoj, ali veštijoj ekipi Mega Vizure (1:3) koja je ostvarila desetu pobedu u debitantskoj sezoni, dok je Radnički ubeležio već 15. poraz.

Sa prepuštenjem bodova na sedam utakmica u hali Jezero, igrači Radničkog u poslednja tri kola, gotovo je izvesno, neće moći da igraju za još jednu sezonu na evro-sceni, ili šanse svode na promile, odnosno kombinatoriku van sopstvenog domašaja u regionu i Evrokupu. Za to zadovoljstvo će se, sem Zvezde i Partizana iz vrha tabele, od srpskih ekipa kandidovati večerašnji rivali jer sada imaju dve pobede više, uz to i bolji uzajamni skor.

Šumadincima preostaje da se preispitaju do naredne runde na Jadranu – gostovanja Krki 15. marta – gde leži uzrok već neprimerenog sunovrata u drugom poluvremenu. Takav pristup igri ne priliči igračima koji su na najlepši način predstavljali srpsku košarku u 16 mečeva Evrokupa. Moguće nezadovoljstvo bilo koje vrste, slabljenje voljnog faktora koji nastupa posle velike pauze, direktno će imati za posledicu da se i trenutno dve hiljade vernih kragujevačkih zaljubljenika u košarku udalji iz hale Jezero. U takvom ambijentu pitanje je da li će igrači biti kadri da, najpre, iznesu breme u poslednjoj utakmici regularnog dela sezone ABA lige u Kragujevcu, kada dolazi Zadar (22. marta, od 19 časova) – za sasvim izvestan opstanak biće dovoljna još jedna pobeda. Još teže će biti sačuvati status ABA ligaša kroz Superligu Srbije gde će uz, četiri aktuelna Jadranca, učestvovati još četiri ekipe željne dokazivanja na široj košarkaškoj sceni.

Dalje poniranje moguće je zaustaviti ako se celokupna dvanaestorka koja istrčava na teren prene, upravo zbog bar dve hiljade redovnih posetilaca koji ispunjavaju Jezero verujući još uvek da je ponovo moguće radovanje uspesima, kao što se to ove sezone dogodilo u, preskromnih, osam susreta u ABA ligi. Takav učinak šef struke Miroslav Muta Nikolić je nakon utakmice okarakterisao kao – neuspeh.

RADNIČKI – MEGA VIZURA 84:86 (27:18, 23:20, 15:24, 19:24)

Dvorana: Jezero
Gledalaca: 1.800
Sudije: Jovčić, Mrdak, Glišić

RADNIČKI: Janković, Lešić 14, Stevanović, Mlađan 13, Kalinić 7, Katnić 2, Birčević 9, Dimić 12, Balmazović, Brkić 16, Jevtović, Marinović 11

MEGA VIZURA: Reljić 4, Krstić 10, Dangubić 13, Đoković, Avramović 4, Micić 15, Luković 11, Jokić 12, Varda 17, Tijanić, Milovanović

Izvor: kkradnicki.rs