Šok u Kragujevcu: Metaloplastika odnela bodove iz „Jezera“

rukomet

Rukometaši Radničkog neprijatno su iznenadili svoje simpatizere, pošto su večeras u „Jezeru“, u okviru meča prvog kola plej-ofa, poraženi od šabačke Metaloplastike sa 29:31 (16:15).

Kao po tradiciji kada su u pitanju dueli ova dva tima, ni večerašnji meč nije mogao da prođe bez velikih uzbuđenja i neizvesnosti. Ekipe su se u većem delu meča smenjivale u vođstvu, da bi gosti iz Šapca u poslednjih desetak minuta utakmice stekli nešto osetniju prednost, koja im je bila dovoljna za trijumf.

Prvo poluvreme obeležio je pivot gostiju Dragićević, koji je propisno namučio odbranu Radničkog. Posle dvadeset minuta igre rezultat je bio izjednačen (12:12), da bi Kragujevčani do kraja poluvremena uspeli da stignu do gola prednosti (16:15).

Početak drugog dela igre pripada Šapčanima, koji preokreću rezultat u svoju korist (18:17). Ključni detalj dogodio se u 50. minutu, kada je Metaloplastika došla do tri gola prednosti (27:24) i rutinski privela utakmicu kraju.

Obradović sa 10 i Dragićević sa 9 golova bili su najefikasniji u pobedničkom timu, dok je sa druge strane briljirao Pralica sa 12 pogodaka, a Gugleta se 7 puta upisivao u listu strelaca.

Već u sredu, 8. aprila, rukometaše Radničkog očekuje derbi 2. kola protiv Vojvodine u „Jezeru“.

RadničkiMetaloplastika 29:31 (16:15)