Mihajlovac ponovo bolji od Šumadije

mihajlovac-sumadija-1903
Detalj sa današnje utakmice u Mihajlovcu

Fudbaleri Šumadije 1903 poraženi su na startu nove sezone u Srpskoj ligi „Zapad“, na gostovanju ekipi Mihajlovca sa 2:3 (1:2). U jednoj priličnoj otvorenoj utakmici viđeno je čak pet pogodaka, a  domaćin je na kraju bio efikasniji i upisao „trojku“ na startu prvenstva.

Nakon pobede na Bubnju u prijateljskom susretu polovinom jula (1:0), Mihajlovčani su i u borbi za bodove bili bolji od Kragujevčana, koji su nakon početnog vođstva olako dozvolili svom rivalu da postigne tri gola i na kraju dođe do celog plena.

Gosti iz Kragujevca rano su poveli preko Strahinje Uroševića, koji je već u 7. minutu zatresao mrežu domaćina, ali je to vođstvo bilo kratkog veka, pošto su fudbaleri Mihajlovca izjednačili preko centarfora Disića desetak minuta kasnije.

Dekoncentraciju u odbrani Šumadije u samom finišu prvog dela igre iskoristio je Stojanović i doneo prekret svom timu.

Milosavljević je u 57. minutu povisio na 3:1, da bi Knežević samo dva minuta kasnije ponovo uneo neizvesnost, smanjivši na 3:2. Međutim, do kraja susreta rezultat je ostao nepromenjen, a trener gostiju Tufegdžić je za svih 90 minuta napravio samo jednu izmenu, i to u 71. minutu, kada je Urošević ustupio mesto Milosavljeviću.

Iako su bili na klupi, iskusni Živadinović i najbolji strelac prošle sezone Đurđević nisu ulazili u igru zbog povreda.

Železničar – Mokra Gora 0:0

U narednom, 2. kolu Srpske lige „Zapad“, na Bubnju će se igrati gradski derbi u kojem će Šumadija ugostiti Radnički 1923. U ostalim utakmicama sastaće se: Smederevo 1924 – Mokra Gora, FAP – Železničar, Sloga (P) – Šapine, Jošanica – Mihajlovac 1934, Karađorđe – Polet, Jedinstvo Putevi – Budućnost Krušik 2014, Loznica – Zlatibor (Č).

Mihajlovac 1934 – Šumadija 1903  3:2 (2:1)

MIHAJLOVAC
Stadion u Mihajlovcu
Gledalaca: oko 500.
Sudija: Nenad Đorđević (Guča)
Pomoćnici: Ilija Novaković (Guča), Željko Sulejić (Ivanjica)
Strelci: 0:1 Urošević 7, 1:1 Disić 16, 2:1 Stojanović 43, 3:1 Milosavljević 57, 3:2 Knežević u 59. minutu.
Žuti karton: Ljubisavljević (Šumadija 1903)

MIHAJLOVAC: Dobrić, Arsenijević, Redžić (od 71. Pavić), Krnjajić, Stojković, Ivković, Milosavljević, Pejić, Disić (od 83. Đorđević), Lukić (od 46. Jovanović), Stojanović. Trener: Dragan Đorđević.

ŠUMADIJA 1903: Nastić, Milutinović, Marić, Ljujić, Ljubisavljević, Nikolić, Đukić, Urošević (od 71. Milosavljević), Đorić, Knežević, Dobrić. Trener: Igor Tufegčić.