Milan pobednik Šumadijske fudbalske Lige šampiona

Igrači Milana, odnosno, O. Š. “Mirko Jovanović“ pobednici su Šumadijske fudbalske Lige šampiona. Oni su u odlučujućoj utakmici za prvo mesto rezultatom 2:0 savladali ekipu Čelzija, za koju su igrali učenici O. š. „Sreten Mladenović“ iz Desimirovca. Posle dosta „tvrdog“ prvog poluvremena, u kome su mreže mirovale, a tim Čelzija je ostavio za nijansu bolji utisak, u drugom poluvremenu, favorizovani tim Milana, sastavljen od igrača kragujevačkih klubova Radničkog i Šumadije, došao je do trijumfa. Čini se da je prelomni trenutak bio sjajni pogodak Borisa Dobrića u 50. minutu, kada je iz velike udaljenosti savladao golmana Jovana Najdanovića. Iskoristili su potom „rosoneri“ šok rivala posle primljenog gola, posle svega pet minuta, Krstijan Arsenijević je solo prodorom stavio rezultatsku tačku na ovaj susret, omogućivši veliku radost brojnijim pristalicama svog tima.

U svojim redovima, najbolja ekipa turnira imala je i prvog strelca takmičenja. Bio je to kapiten Krstijan Arsenijeć koji je postigao 15 golova u sedam mečeva ovogodišnjeg izdanja Šumadijske fudbalske Lige šampiona.

Uteha za poraženi tim stigla je u vidu pojedinačnih priznanja. Jovan Najdanović je proglašen za najboljeg čuvara mreže, dok je najbolji igrač takmičenja bio Stefan Nikolić, kapiten ekipe Čelzija, odnosno, O. š. „Sreten Mladenović“ iz Desimirovca.

Uvertiru finala predstavljao je susret za treće mesto, u kome su snalažljiviji bili igrači Burse, O. š. „Rada Šubakić“ iz Gruže,+ koji su sa 7:6, boljim izvođenjem jedanaesteraca, savladali Mančester junajted, kragujevačku O. š. „21. oktobar“. Međutim, malo je nedostajalo da Gružani propuste kolosalnu priliku za pobedom, pošto su golovima Jovana i Bojana Arsića  došli do vođstva od 2:0. Ipak, u finišu prvog dela Mančester junajted je golom Filipa Rosića smanjio na 2:1, a izjednačenje je stiglo nepunih pet minuta pre kraja meča, kada se u strelce upisao Bogdan Dimitrijević. U penal-ruletu prisebniji su bili igrači Burse, koji su iskoristili svih pet udaraca, što im na kraju omogućilo veliko slavlje.

Pobednici Šumadijske fudbalske Lige šampiona, pored pehara i zlatnih medalja, u sklopu nagrada za osvojeno prvo mesto imaće prilike da posete Kuću fudbala u Staroj Pazovi, kao i trenažni centar Partizana, popularni Zemunelo. U sklopu ovogodišnjeg takmičenja, odigrano je ukupno 64 utakmica, a slično će biti i naredne godine, kada će Udruženje „Dečje sportske igre“ organizovati paralelno Evropsko prvenstvo, na kome će 32 osnovne škole nositi imene zemalja koje budu izborile nastup na ovom takmičenju. Inače, sva dešavanja održana su pod pokroviteljstvom Grada Kragujevca i Ministarstva omladine i sporta, a značajnu pomoć su pružili Školska uprava u Kragujevcu, kao i Fudbalski savez Srbije i brojni sponzori.