Miloje Otović „izvadio“ Palilulce

miloje-otovic
Miloje Otović je postigao izjednačujući pogodak i juče spasao Arsenal od poraza

Posle poraza u Čačku od Slobode, fudbaleri Arsenala na svom terenu ostvarili su polovičan uspeh. Osvojili su su samo bod u duelu sa čvrstom ekipom Braća Vuković iz Lađevaca i sebe ponovo doveli u situaciju da razmišljhaju  opstanku u ligi. Međutim, napravili su korak ispred Slavije, koja je u 24. kolu Zone „Morava“ bila slobodna.

Loše vreme zbog kiše na stadionu u Palilulama juče je uticalo da gledaoci vide samo dva pogotka, po jedan na obe strane. Fudbaleri Arsenala za protivnika su imali veoma dobru ekipu iz Lađevaca kod Kraljeva, koja je u gornjem delu, iako ima samo bod više od kragujevačkog zonaša, koji se nalaziu donjem delu tabele. U Zoni „Morava“ je velika ujednačenost kavliteta ekipa, tako da opstanak u ligi još nije osiguralo Takovo na petom mestu sa 32 boda, kao i Slavija koja je na 11. poziciji na tabeli sa 30. bodova. Zbog ovakve „gužve“ u borbi za opstanak, jer se još ne zna koliko se ekipa seli u niži rang ili ide u baraž, Arsenalu je bila potrebna pobeda. Međutim, Palilulci su naišli na jakog protivnika, koji je prvi došao do rezultatske prednosti.

Bio je to susret sa dva različita poluvremena. U prvom delu gosti iz Lađevaca bili su agresivniji, a u drugoom poluvremenu Arsenal je odigrao bolje i uspeo da se spase od poraza, a da su napadači bili malo precizniji mogao je da osvoji i ceo plen. Fudbaleri Braće Vuković došli su u vođstvo u 14. minutu, što je poremetilo igru ekipe trenera Željka Buzica. Posle akcije preko leve strane i povratne lopte na desetak metara od gola, Drmanac je precizno šutirao i savldao golamana Rafailovića. U nastavku gosti su čvrsto branili strečenu prednost i kontranapadima pokušavali da osiguraju pobedu, ali su na odmor otišli, ipak, sa golom prednosti.

Drugo poluvreme izgledalo je kao kao da se domaći tim probudio. Povećao je agresivnost, stvarao šanse, ali je iskoristio samo jednu. U 54. napadač Arsenala Otović je solo prodorom preko desne strane stvorio sebi prostor za udarac i sa 16 metara zatresao mrežu Lađevčana. Ovaj pogodak „oživeo“ je igru Palilulaca, koji su pokušavali da preokrenu rezultat u svoju korist i dođu do planiranih bodova. Međutim, gosti su se dobro branili, a imali su i sreće, jer je Milutinović umesto mreže samo uzdrmao prečku. Potom je rezervista Stefanović propustio „zicer“ kada se sam našao pred Gavrilovićem, ali je golman gostiju bio siguran i odbranio udarac.

Od 88. minuta ekipa Braća Vuković je ostala i sa igračem manje, ali nije bilo vremena da se iskoristi brojčana prednost i Arsenal preokrene rezultat, pa je susret završen podelom bodova – 1:1.

U prvom poluvremenu smo odigrali ispod očekivanja i gosti su iskoristili svoju inicijativu i postigli gol. Međutim, u nastavku posle odmora krenuli smo bolje i brzo došli do izjednačenja. Bili smo nadmoćniji, ali čvrsta odbrana gostiju dobro se branila, a i naši napadači nisu bili koncentrisani u završnici. Kada se sve sabere i bod osvojen protiv iskusne ekipe Braća Vuković je vredan. U nastavku prvenstva imamo teži raspored, ali ako dva susreta na svom terenu protiv Orlovca i Ovčara rešimo u svoju korist mislim da nema problema oko opstanka u ligi – procenio je Željko Buzić, trener Arsenala posle jučerašnjeg remija na stadionu u Palilulama.

ARSENAL – BRAĆA VUKOVIĆ (Lađevci) 1:1 (0:1)

Stadion: U naselju Palilule.
Sudija: Dušan Arsović (Gornji Milanovac).
Pomoćnici: Andrija Mladenović, Marija Đoković ( oboje iz Čačka).
Strelci: Otović u 34. za Arsenal, a Drmanac u 14. minutu za Braću Vuković.
Žuti kartoni: Ilić, Spasojević, Đorđević, Lazović (Arsenal), Sekulić, V. Zucović, Milovanović (Braća Vuković).
Crveni karton: Jović (Braća Vuković) u 88. minutu.

ARSENAL: Rafailović, Đorđević, Ilić, Lazović, Sretenović ( Stefanović), Todorov, Nešković (Stamatović), Vuković, Spasojević (Stević), Milutinović, Otović.

BRAĆA VUKOVIĆ: Gavrilović, Sekulić (Vasiljević), Jović, Milovanović, Gazikalović, Kolaković, Simović, Drmanac, Ignjatović (Đurović), Barjaktarević, V. Zucović (N. Zucović).

IGRAČ UTAKMICE: Miloje Otović (Arsenal)

U ostalim susretima 25. kola Zone „Morava“ juče su postignuti sledeći rezultati: Trepča – Jošanica 1:1, Takovo – Omladinac 5:1, Ovčar – Bane 3:1, Dragačevo – Karađorđe 2:0, Orlovac – Polet 2:1, Tutin – Soboda (Č) 1:0, a slobodna je bila Salavija.

U vođstvu je Jošanica  iz Novog Pazara sa 48 bodova, a prati je Sloboda iz Čačka sa bodom manje. Arsenal sa 31 bodom je devetom, a Slavija sa bodom manje na 11. mestu.

U narednom kolu Arsenal je gost Jošanice, a Slavija dočekuje Takovo iz Gornjeg Milasovca.