Milojković začarao mrežu

Kategorija: Rukomet

Derbi meč osmog kola Super B lige Srbije za rukometaše između domaćeg Radničkog 1964 i Novog Pazara pripao je gostujućoj ekipi, koja je u kragujevačkom „Jezeru“ slavila sa 30:28 (13:12). Apsolutni junak susreta bio je golman Novog Pazara Nikola Milojković, koji je sa 16 uspešnih intervencija predstavljao nepremostivu prepreku za rukometaše domaćeg tima.

Pazarci su u „Jezero“ stigli kao jedna od dve neporažene ekipe u dosadašnjem delu sezone, a taj status nepobedivosti sačuvali su i nakon večerašnjih 60 minuta. Kragujevčani su pružili svoj maksimum, iz gotovo izgubljene situacije došli u poziciju da osvoje makar jedan bod, ali su se na kraju ipak radovali gosti iz Novog Pazara.

Nije dobro tim Bojana Milentijevića ušao u ovaj susret. Gosti su nakon prvih pet minuta vodili sa 0:3, ali se onda razigrao sjajni Knežević, koji je sa tri vezana pogotka obezbedio Kragujevčanima prvo vođstvo na utakmici u 11. minutu (5:4).

Usledila je rezultatska klackalica koja je potrajala sve do 18. minuta, kada su gosti poveli sa 8:10. Ovo vođstvo od dva gola Pazarci su držali sve do 28. minuta, kada je Ilić pogodio za 12:12. Ovaj period igre obeležio je kapiten Radničkog 1964 Jovan Bogićević sa nekoliko sjajnih odbrana, ali i odlični Mihajlo Knežević koji je nastavio da rešeta mrežu gostiju.

Mogao je domaći tim i do prednosti na poluvremenu, ali je Ilić promašio sa krilne pozicije, što je na drugoj strani kaznio Rakić, pa su gosti na odmor otišli sa golom viška – 12:13.

Sa dva uspešno realizovana sedmerca Vladimira Dobrosavljevića, Radnički 1964 je u 35. minutu ponovo došao do izjednačenja. Od tog momenta igralo se bukvalno gol za gol, a onda je na scenu stupio golman Novog Pazara Nikola Milojković, koji je sa nekoliko skinutih zicera omogućio svom timu da se odlepi na „plus četiri“ u 52. minutu – 23:27.

Kada su gosti poveli sa 24:29 činilo se da Kragujevčanima nema spasa, ali su se sa četiri brza gola iz kontranapada domaći „vratili iz mrtvih“. Usledila je prava drama u finišu, Radnički 1964 je imao odlučujući napad za izjednačenje, ali je Milojković još jednom odbranio zicer, a onda je Međedović svojim petim pogotkom na susretu potvrdio pobedu Pazaraca nekoliko sekundi pre isteka svih 60 minuta.

Nikola Milojković, najbolji igrač utakmice

Milojković je sa 16 odbrana zasluženo osvojio epitet igrača utakmice, a pored njega odličnu rolu u pobedničkom timu pružili su Vuk Stevanović sa 6, odnono Međedović, Rakić i Kaltak sa po 5 postignutih pogodaka.

U ekipi Radničkog 1964 najefikasniji je bio Knežević sa 8 golova, dok je Stanojev stao na 5 pogodaka.

RADNIČKI 1964 – NOVI PAZAR  28:30 (12:13)

Hala: “Jezero”.
Gledalaca: 200
Sudije: Dušan Stojković (Niš), Nenad Nikolić (Leskovac)
Sedmerci:  Radnički 6 (5), Novi Pazar 5 (3)
Isključenja: Radnički 6 min, Novi Pazar  12 min

RADNIČKI 1964: Bogićević (5 odbrana), Blagojević, Milosavljević 2, Đukić 1, Stošić 1, Ristić (1 odbrana), Dobrosavljević 4, Radivojević , Ilić 1, Knežević 8, Simić 3, Stevanović 1, Stanojev 5, Poskurica 2, Jovanović (7 odbrana), Janićijević.

NOVI PAZAR:  Milojković (16 odbrana), Mujčinović 4, Badić, Stevanović 6, Arifović 2, Sefović, Ugljanin, Ćosović (1 odbrana), Miralemović, Mekić, Milošević 3, Međedović 5, Salković, Rakić 5, Kaltak 5.

Igrač utakmice: Nikola Milojković

Radnički 1964 je ovim porazom „skliznuo“ na šesto mesto sa devet osvojenih bodova. U sledećem, 9. kolu Kragujevčani će gostovati Hajduk Veljku u Negotinu.