Miloš Karić blistao na Zimskom prvenstvu Srbije

milos karic, sampionProteklog vikenda održano je Zimsko prvenstvo Srbije za pionire u Somboru, na kome su plivači Radničkog ostvarili zapažene rezultate i osvojili čak osam medalja. Najuspešniji je bilo Miloš Karić, koji je osvojio titulu pionirskog šampiona države na 800 metara kraul, i dve srebrne na 200 i 50 metara kraul, kao i dve bronzane na 100 i 400 metara kraul.

Bronzanu medalju na 100 metara delfin stilom osvojio je Ilija Stevanović, kao i štafete 4×200 metara (Ilija Stevanović, Andrija Ćurčić, Miloš Belić, Miloš Karić) i 4×50 metara (Ilija Stevanović, Miloš Karić, Luka Milivojević, Andrija Ćurčić).

Na ovom takmičenju učestvovali su i članovi PK „Pirat“, koji su osvojili dve bronze u kategoriji mlađih pionira, obe u ženskim štafetama 4×50 slobodno i 4×50 mešovito (Anja Veljić, Milica Simić, Anja Stević, Nikolija Popović).