Milovanović i Miljuš za produžetak nade (VIDEO)

GRBOVI-za-PICASA-u11

Fudbaleri Radničkog došli su danas do jako važna tri boda, koji ih ostavljaju u igri za opstanak. „Đavoli“ su u meču 20. kola JSL savladali na svom „Čika Dači“ ekipu Voždovca sa 2:0 (1:0), golovima Dejana Miljuša i Dragana Milovanovića.

Radnički je u ovaj meč ušao oslabljen neigranjem Terzića i Bonsua, pa su šansu od prvog minuta dobili Bojan Miljuš i Predrag Jović. Takođe, malo iznenađenje je to što su Nikola Kovačević i Irfan Vusljanin meč počeli sa klupe.

Domaći su odlično otvorili meč i u 11. minutu stigli do početne prednosti. Agilni Milovanović se izborio za loptu, lepo pronašao Dejana Miljuša, koji je elegantno plasirao loptu u sam donji desni ugao gola Voždovca za erupciju oduševljenja na „Čika Dači“.

Posle datog gola Radnički se povukao, što je dalo dosta prostora za igru gostujućem timu. U 21. minutu mladi Karaklajić se našao u stopostotnoj situaciji da savlada Trifunovića nakon konfuzije u odbrani Radničkog, ali je katastrofalno šutirao preko gola.

Tri minuta kasnije zapretili su domaći iz slobodnog udarca koji je je izveo Bojan Miljuš. U 32. minutu sreća je bila saveznik Kragujevčana, kada je Škerjanc pogodio stativu nakon odlične asistencije Stanimirovića, da bi u nastavku akcije Odita reagovao na odbijenu loptu, ali je prebacio čitav gol.

Igrao se 41. minut kada je Dejan Miljuš asistirao Milovanoviću, koji je ušao u kazneni prostor iskosa sa desne strane, ali mu je golman Voždovca Milošević ušao u šut, skratio ugao, pa je propala ova prilika da domaći na odmor odu sa dva gola prednosti.

Prvu šansu u nastavku igre propustili su gosti u 55. minutu, kada je Pavlović šutirao glavom tik pored gola Radničkog. Kragujevčani su nastavili sa opreznom igrom, dok je Voždovac imao inicijativu, ali nije uspevao da ozbiljnije ugrozi gol domaćina.

I onda, u 71. minutu, strelac vodećeg gola Dejan Miljuš prevario je dva igrača Voždovca, uputio udarac sa nekih dvadesetak metara, ali je izblokiran. Lopta se na volšeban način odbila da Milovanovića, koji ne propušta priliku da udvostruči vođstvo svog tima.

Veliku šansu da gosti su propustili u 75. minutu. Odita je ušao u kazneni prostor Kragujevčana, napravio dar-mar, asistirao do usamljenog Sikimića koji šutira iz prve, ali Trifunović na čudesan način spašava svoju mrežu.

Ipak, gosti su uspeli da stignu do počasnog gola u sudijskoj nadoknadi vremena, kada je talentovani Nikola Karaklajić prevario Trifunovića i postavio konačnih 2:1.

Radnički je tako došao do svoje treće pobede u sezoni, ali i dalje zauzima dno tabele sa 14 osvojenih bodova.

„Đavoli“ će naredni meč u Jelen Super ligi odigrati za dve nedelje, kada će gostovati vodećem Partizanu u Humskoj.

Radnički 1923 – Voždovac 2:1 (1:0)

Stadion: “Čika Dača“