Milutinović obezbedio Arsenalu  još tri boda

Bojan-Milutinovic
Bojan Milutinović svojim pogotkom obezbedio je Arsenalu važne bodove za opstanak

Fudbaleri zonaša iz Palilula danas su zabeležili četvrtu prolećnu pobedu u 23. kolu Zone „Morava“ i utvrdili mesto u sredini tabele. Savladali su ekipu Poleta iz Trbušana sa 1:0 pogotkom u prvom poluvremenu, koji je postigao Bojan Milutinović.

Iako je kiša padala u skoro celoj utakmici, to nije smetalo igračima da prikažu borbenu igru, jer su bodovi bili važni za obe ekipe i to domaćinu da izbegne opasnu zonu, a gostima da uhvate poslednji voz za pruključak ekipama, koje se bore za opstanak u ligi.

Posle uspeha i osvajanja pehara u Kupu na području Fudbalskog saveza grada Kragujevca u sredu, ekipa Arsenala i danas je odigrala sigurno u odbrani, tako da gosti iz Trbušana nisu ozbiljniije ugrožavala gol Rafailovića. Gol odluke postignut je u 31. minutu. Bila je to lepa akcija posle koje je levi bek Baroš centrirao pred gol, gde se našao Milutinović i glavom loptu sproveo u mrežu za 1:0.

Gosti se nisu predavali i u drugom poluvremenu igrali su otvorenije u želji da dođu do izjednačenja, što je davalo prostora igračima Arsenala da češće napadaju i stvaraju šanse za drugi pogodak, koji ipak nije postignut.

U 52. minutu Todorov je dobro šutirao sa 16 metara, ali je golman Poleta Topalović uspeo da loptu skrene u korner. Šansu da udvostruči prednost Palilulaca imao je i rezervista Otović, ali je sa sedam-osam metara šutirao visoko preko gola. U 82. minutu gosti su imali i sreće, jer je odličan udarac Baroša sa leve strane zaustavila prečka, a odbijenu lopu Sretenović je poslao u ruke golmana gostiju.

U finišu utakmice i Stefanović je propustio poslednju priliku da poveća rezultat, jer je ubačenu loptu Otovića sa leve strane, sa svega dva-tri metra poslao u spoljni deo mreže, pa je susret završen minimalnom pobedom domaćina.

Ovo je bila druga pobeda Arsenala u duelu sa Poletom u ovoj sezoni, jer je palilulski zonaš slavio jesenas i u Trbušanima sa golom prednosti – 2:1.

ARSENAL – POLET (T) 1:0 (1:0)

Stadion: U naselju Palilule.
Gledalaca: 50.
Sudija: Nikola Stojanović.
Pomoćnici: Nenad Simović, Nikola Simović (svi iz Kraljeva).
Strelac: Milutinović u 31. minutu.
Žuti kartoni: Lazović, Nešković, Ilić (Arsenal), Radulović, Mijatović, Drakulić (Polet).

ARSENAL: Rafailović, Đorđević, Baroš, Lazović, Stamatovi (Stefanović), Todorov, Nešković (Sretenović), Vuković, Spasojević (Otović), Milutinović, Ilić.

POLET: Topalović, Pavlović, Radulović, Todorović, Krdžić, Tomić, Novaković, Petrović (Božović), Mijatović, Drakulić, Vasiljević.

Drugi ktagujevački zonaš Slavija pretrpeo je pravu katastrofu u Dragačevu od Guče sa 6:0. Interesantno je da su Gučani pobedili i u prvom duelu u Bresnici sa 4:0 i to su bili najteži porazi ekipe trenera Vladice Radovanovića u ovoj sezoni, koja je došla u situaciju da se bori za opstanak u ligi. U ostalim susretima 23. kola Zone „Morava“ danas su postiignuti sledeći rezultati: Takovo – Jošanica 2:0, Ovčar – Omladinac 3:0, Orlovac – Bane 2:0, Tutin – Karađorđe 0:0, Braća Vuković – Sloboda (Č) 1:1, a slobodna je bila Trepča.

Posle ovog kola Arsenal je na sedmom mestu sa 30 bodova, a Slavija ima tri boda manje na 10. mestu. U vođstvu je Jošanica iz Novog Pazara i pored poraza, ali je čačanska Sloboda, koja u narednom kolu dočekuje Arsenal, na drugom mestu sa istim brojem bodova (44).

U narednom kolu Slavija ima lakši, ali važan susret sa pretposlednjim Ovčarom, a u ostalim susretima 24. kola sastaju se: Jošanica – Braća Vuković, Poet – Tutin, Karađorđe – Orlovac, Bane – Dragačevo, Trepča – Takovo, a slobodan je Omladinac iz Novog Sela.