Minimalac Apolona 4 u komšijskom derbiju

Kategorija: Fudbal,Mlađe kategorije

Fudbaleri kragujevačkog Apolona 4 upisali su veoma važnu pobedu na gostovanju kraljevačkom Kikeru, u utakmici 22. kola Kadetske lige Srbije. „Apolonci“ su slavili sa minimalnih 1:0 (0:0), zahvaljujući pogotku Miloša Jošovića sredinom drugog poluvremena.

Kragujevčani su tokom svih devedest minuta bili bolji rival i stvorili su nekoliko izglednih prilika, pre nego što su došli do vođstva. Najbolju je propustio Nikolić u prvom poluvremenu, kada je pogodio stativu.

Isti fudbaler bio je asistent kod vodećeg gola Apolona 4 u 57. minutu. Bila je to munjevita kontra kragujevačkog tima po desnoj strani, koju je uspešno završio Jošović.

U završnici utakmice izabranici Slavoljuba Kizića propustili su još par izglednih prilika da dodatno uvećaju vođstvo, tako da je generalan utisak da su Kragujevčani zaslužili sva tri boda na stadionu kod Ložionice.

Žuti karton: Janković (Apolon 4)

KIKER: Marić, Đorđević, Vesić, Mihajlović, Bačkulja (Milosavljević), Petković (Branković), Božić, Nedeljković (Ramović), Nikilić (Jolović), Butačević, Rajičić (Marinković)

APOLON 4: Samčović, Stijović, Milošević, Šapić, Rašić (Jovanović), Janković, Nikolić, Mitrović (Radosavljević), Obradović (Vrtikapa), Krstić, Jošović (Davidović)

Bio je ovo drugi uzastopni trijumf fudbalera Apolona 4, kojim su „isplivali“ iznad opasne zone na tabeli Kadetske lige Srbije.

Priliku za novu prolećnu radost učenici Slavoljuba Kizića imaće u sredu, kada će na svom terenu ugostiti Zemun.