Minimalac Šumadije na Bubnju

Sumadija-1903

Fudbaleri Šumadije 1903 zabeležili su drugu pobedu u Srpskoj ligi „Zapad“, nakon što su na svom terenu savladali Jedinstvo sa Uba sa minimalnih 1:0 (0:0). Gol odluke postigao je Zvezdan Nikolić u 53. minutu.

Publika na Bubnju nije imala priliku da vidi neku baš epohalnu fudbalsku predstavu. Pogotovo se to može reći za prvi deo igre, gde osim stative koju je pogodio igrač gostiju Ranković, nije bilo izrazitih prilika.

U nastavku igre viđeno je nešto više uzbuđenja pred oba gola. U 55. minutu Kragujevčani su došli do vođstva, kada je Dimitrijević izveo korner, a Zvezdan Nikolić iskoristio nesigurnost u odbrani gostiju i vrhom kopačke ubacio loptu u mrežu.

Odmah potom domaći su mogli da dupliraju prednost, da je mladi Marko Blagojević bio precizniji prilikom udarca glavom.

Gosti su u finišu meča zaigrali ofanzivnije u želji da dođu do izjednačenja. Najbolju priliku za poravnanje rezultata imali su u 75. minutu kada je Živković centrirao, a Petrašević šutirao golavom, ali je i ovaj put okvir gola bio saveznik Kragujevčana.

Do kraja meča ostalo je 1:0 za domaće, koji su tako, nakon tri „sušna“ kola, ponovo obradovali svoje navijače.

ŠUMADIJA 1903 – JEDINSTVO (UB) 1:0 (0:0)

Stadion: „Bubanj“.