Minimalan poraz rukometašica Radničkog 1964 na premijeri

Kategorija: Rukomet

Rukometašice Radničkog 1964 poražene su večeras u hali „Jezero“ od Metalca AD iz Gornjeg Milanovca sa 24:25 (13:10) na startu Prve lige Zapad. I pored poraza, kragujevačke rukometašice ostavile su odličan utisak u duelu sa znatno iskusnijim gostujućim timom.

Nisu se baš najbolje snašle domaće rukometašice na startu utakmice, što je ekipa iz Gornjeg Milanovca iskoristila da dođe do vođstva od 4:0 u 11. minutu. Brzo su se Kragujevčanke povratile nakon početnog šoka, zaigrale opuštenije i stigle najpre do izjednačenja, a potom i do vođstva, koje je svoj maksimum dostiglo u 29. minutu – 12:8.

Gošće su zahvaljajući boljoj igri u odbrani uspele da izjednače rezultat u 46. minutu (17:17), ali je usledio novi nalet rukometašica Radničkog 1964, koje postižu tri uzastopna pogotka za vođstvo od 20:17.

Nakon serije isključenja domaćih igračica, ekipa Metalca uspeva da preokrene rezultat i povede sa 24:23 u 58. minutu. Ključni detalj koji je odlučio pobednika večerašnjeg susreta bio je promašen sedmerac Kragujevčanki pri rezultatu 24:25 za gošće, koje su na kraju ipak odnele oba boda iz „Jezera“.

U redovima domaćeg tima najefikasnija je bila Natalija Mikić sa 12 pogodaka, koja je zaradila i epitet igračice utakmice, dok su se u pobedničkom timu istakle Ana Jovičić i Sanja Glišović sa po 9 datih golova.

ŽRK RADNIČKI 1964 – ŽRK METALAC AD  24:25 (13:10)

Hala: “Jezero”.
Gledalaca: 100
Sudije: Dimitrije Savić, Marko Jovanović
Sedmerci: Radnički 8 (7), Metalac 4 (3)
Isključenja: Radnički 14 minuta, Metalac 8 minuta

ŽRK RADNIČKI  1964: Pojužina (5 odbrana), Janićijević, Radosavljević, Srećković, Begović, Ristić 3, Mijačić, Vlašković 3, Mikić 12, Krstić, Vlašković 1, Vulićević 2, Petrović 3, Đorđević, Milošević, Stajković (9 odbrana).

ŽRK METALAC AD: Popović, Andrić, Ralović, Jeremić, Đurđić 4, Urošević, Nenadović 1, Stojanović, Jovičić 9, Glišović 9, Jeremić 2, Ranković, Marjanović.

U drugom kolu rukometašice Radničkog 1964 gostuju ekipi Košutnjaka u Čačku.