Minimalan trijumf omladinaca Radničkog 1923

Omladinci Radničkog ostvarili su veoma važnu pobedu, u 12. kolu omladinske lige Srbije. Izabranici trenera Milana Živkovića minimalnim rezultatom savladali su vršnjake iz Čelareva.

I ovoga puta Vojvođani su se pokazali kao težak protivnik. Ipak, rani gol Aleksića, u 15.minutu na asistenciju Nikole Nedeljkovića umnogome je odredio dalji tok utakmice.

Gosti su u 53.minutu mogli da izjednače, ali Mitrović nije realizovao izglednu šansu. U 75.minutu priliku za poravnanje rezultata propustio je i Kerkez, pa su tri boda pripala domaćoj ekipi.

Na prvenstvenoj tabeli Radnički 1923 je sedmi sa 16 bodova, a u narednom kolu odmeriće snage sa Brodarcem na Novom Beogradu.

Radnički 1923 – ČSK 1:0 (1:0)

Prvi pomoćni teren: Čika Dače
Gledalaca: 100
Sudija: Pavle Ilić (Kragujevac)
Strelac: 1:0 Aleksić u 15.minutu.

RADNIČKI 1923: Kostić, Miletić, D.Nikolić (Milivojević), Aleksić, Živanović, Spasojević, Stević, N.Nedeljković (Gavrović), Andrić, Vraštanović (D. Nedeljković), S. Nikolić (Simić).

ČSK PIVARA: Kocić, Papović (Ladišić), Panić, Jelić (Ušćumlić), Kerkez, Lovre, Dabižljević, Soković, Šljivančanin, Tanasić (Pribičević), Mitrović (Čavić).

Igrač utakmice: Filip Aleksić (Radnički 1923)

Za razliku od omladinaca, pioniri i kadeti Radničkog nisu uspeli da dođu do bodova. Pioniri su poraženi u Beogradu od vodeće Crvene zvezde sa 2:0, dok su kadeti ostali bez bodova u duelu sa, takođe crveno-belima – 3:1. Jedini pogodak za Kragujevčane postigao je Gavrović.