Mladi Bresničani nisu izdržali

Podmlađena ekipa Slavije, u kojoj je danas utakmicu 20. kola Zone „Morava“ počelo devet igrača mlađih od 20 godina, na svom terenu  je izgubila bodove od još jednog kandidata za prvo mesto. Posle poraza od Mokre Gore (3:0), bodove iz Bresnice odnela je i Trepča iz Kosovske Mitrovice, koja je sigurnom igrom, posebno u prvom poluvremenu, pobedila sa 2:0. To je bio treći uzastopni poraz bresničkog zonaša, posle osvajanja bodova u susretu sa Pobedom u Beloševcu.

Na igralištu u Bresnici gosti , bolje fizički i tehnički pripremljeni, od početka utakmice krenuli su sa napadima, kontrolisali igru i brzim kontranapadima preko krilnih pozicija stvarali šanse, od kojih su dve iskoristili i zasluženo pobedili.

Pavle Đorđević (Slavija), foto: M. Jovičić

Slavija je prva pripretila gostima u sedmom minutu. Ilić je oprobao šut, ali je lopta završila  preko prečke. Samo tri minuta kasnije na drugoj strani Trepča je posle kornera sa desne strane došla u vođstvo preko najmlađeg igrača u ekipi Aleksandra Adžančića. Lopta je „prošetala“ pored šetiri odbrambena igrača Slavije i njemu nije bilo teško da sa metar udaljenost na drugoj stativi loptu ubaci u mrežu pored nemoćnog golmana  Jovice Jovanovića. Ovaj brzi pogodak kao da je sasekao krila mladićima iz Slavije, pa su počeli da gube duele sa iskusnijim igračima iz Kosovske Mitrovice.

Na 2:0 povisio, jedan od najzapaženijih u ekipi gostiju, bek Boško Stefanović, koji je sa oko 18 metara precizno šutirao  po zemlji u desni donji ugao golmana Jovanovića. U finišu prvog poluvremena Ugrinović je zakasnio na nabačenu loptu Stamenovića sa desne strane i lopta je završila u rukama golmana Trepče. U 45. minutu gosti su mogli da povećaju vođstvo, ali je štoper Vučković sa svega pet metara glavom poslao loptu pored stative.

U drugom poluvremenu Salvija je popravila igru, uglavnom na sredini terena, i povremenim napadima i šutvima pokušavala da izbegne poraz. Dva puta je šutirao Pavle Đorđević, koji je doneo bodove Bresničanima u susretu sa Pobedom, ali je bio neprecizan. U poslednjem  minutu pokušao je da ublaži poraz i  rezervista Stanković, ali je loptu poslao pored gola.

Danas su odigrane još tri utakmice 20. kola Zone „Morava“: Mokra Gora – Vodojaža 2:0, Takovo – Partizan (C) 1: 1 i Omladinac (NS) – Šumadija 1903 2:1. Sutra igraju: Polet (T) –  Pobeda Beloševac, Mladost (O) – Tutin,  Metalac (KV) – Bane, Jošanica – Orlovac.

Slavija – Trepča (KM) 0:2 (0:2)