Mošić spasao bod Kragujevčanima

RK RadnickiRukometaši Radničkog i Požarevca odigrali su nerešeno 30:30 (19:18) u utakmici 6. kola plej-auta Super lige Srbije. Gosti iz Požarevca bili su na dobrom putu da odnesu ceo plen iz „Jezera“, ali je Ivan Mošić svojim golom u poslednjim trenucima susreta doneo bod Kragujevčanima.

Treću utakmicu zaredom rukometaši Radničkog nisu uspeli da zabeleže pobedu pred svojim navijačima u „Jezeru“. Doduše, za razliku od mečeva sa Moravom i Jugovićem u kojima su poraženi, izabranici Bojana Milentijevića večeras su uspeli da izvuku makar bod u duelu sa ekipom Požarevca.

Po već ustaljenom receptu, rukometaši Radničkog su dobro otvorili utakmicu, imali tri gola prednosti u 6. minutu, ali su potom dozvolili gostima da sa četiri uzastopna gola preokrenu rezultat u svoju korist. Ekipe su se naizmenično smenjivale u vođstvu sve do kraja prvog poluvremena, da bi na kraju te rezultatske klackalice domaći rukometaši otišli sa golom prednosti na odmor – 19:18.

Ista slika na terenu viđena je i u drugih pola sata igre. Opet su se ekipe smenjivale u vođstvu, koje nije prelazilo jedan ili dva gola prednosti, da bi u završna tri minuta gosti iz Požareva ušli sa vođstvom od 30:29.

Usledio je napet finiš. Kragujevčani nisu uspevali da postignu gol puna dva minuta, tako da su Požarevljani bili na pragu pobede. Ipak, njihove snove o trijumfu u srcu Šumadije raspršio je Ivan Mošić u poslednjim trenucima susreta i tako spasao svoju ekipu novog poraza.

Ponovo je najbolji akter u redovima kragujevačkog tima bio Milan Đukić sa 12 golova, dok su Mošić i Prodanović upisali po pet pogodaka. U ekipi Požarevca nezaustavljiv je bio Milan Pavlov sa 14 postignutih golova.

Četiri kola pre kraja plej-auta rukometaši Radničkog nalaze se na pretposlednjem mestu prvenstvene tabele, sa šest bodova „manjka“ u odnosu na Rudar, pa je jasno da ih još samo teorija drži u igri za opstanak.

Izabranici Bojana Milentijevića svoj naredni meč odigraće u Velikoj Plani, gde će gostovati ekipi Morave.