Nagrada za borbenost

Radnicki 1950
POKAZALI POBEDNIČKI KARAKTER: Košarkaši Radničkog 1950

Oko 500 ljudi u kragujevačkom „Jezeru“ okupio je meč 9. kola Druge lige Srbije između domaćeg Radničkog 1950 i Jagodine. I pored toga što nisu briljirali, naročito u prvih dvadeset minuta susreta, Kragujevčani su zahvaljujući velikoj borbenosti i želji za pobedom stigli do osmog trijumfa u sezoni, rezultatom 92:84 (20:27, 18:17, 29:22, 25:18).

Mnogo problema zadavali su Jagodinci odbrani Radničkog 1950 u prvom poluvremenu. Gorostasni Ivan Demčešen kontrolisao je reket i zadavao puno problema odbrani Kragujevčana, koja nije pronalazila pravo rešenje za centra gostiju u tom periodu susreta.

Za inat, ni šut nije služio izabranike Igora Todorovića, pa je Jagodina sredinom druge četvrtine došla do zabrinjavajućih petnaest poena prednosti – 40:25. Ipak, domaći su krajem druge deonice uspeli da povežu redove i na odmor odu sa koliko-toliko podnošljivih šest poena zaostatka – 38:44.

U trećoj četvrtini Kragujevčani su uspeli nekako da zaustave Demčešena, proradio je i šut, pa se u poslednju deonicu ušlo sa minimalnom prednošću domaćih od pola koša – 67:66. Tek u zadnjih deset minuta košarkaši Radničkog 1950 došli su do svoje prepoznatljive igre, koja ih je krasila u dosadašnjem toku sezone, što je rezultovalo pobedom od osam poena razlike – 92:84.

Pobednički tim je sa 23 poena predvodio Jagodinac Nikola Kostić, 17 je ubacio odlični Nedeljković, Stojanović je postigao 14, a Lalović 13 poena. U ekipi Jagodine, Demčešen se zaustavio na cifri od 22 postignuta poena, dok su Radulović i Krivokapić zabeležili po 17.

Glavni takmac Kragujevčanima u borbi za prvo mesto, ekipa novosadske Vojvodine, slavila je u Čačku protiv Slobode, pa ove dve ekipe nastavljaju neizvesnu trku za sam vrh tabele.

U narednom kolu ekipa Radničkog 1950 gostovaće Mladosti u Smederevskoj Palanci.

DRAŠKOVIĆEVA TROJKA BEZ GLEDANJA

Potez večeri na utakmici između Radničkog 1950 i Jagodine svakako je bila trojka kapitena Kragujevčana Marka Draškovića u poslednjim sekundama treće četvrtine.

Drašković je „presekao“ napad Jagodinaca, a zatim, u nameri da spreči loptu da izađe u aut, bacio se za njom i poluhorogom, uz zvuk sirene, uspeo da pogodi koš.

Zaista, Drašković je zaslužio maksimalno divljenje za potez koji se retko viđa na košarkaškim terenima, ali i za veliku borbenost koju je ispoljio pri tom pokušaju.