Nais bolji od Radničkog

Kategorija: Vaterpolo

Vaterpolisti Naisa pobedili su kragujevački Radnički sa 10:7, u meču pretposlednjeg, 13 kola Super lige Srbije.

Niški vaterpolisti su do odlučujuće prednosti došli boljom igrom u prve dve četvrtine, pa su na poluvremenu imali četiri gola prednosti – 6:2.

U nastavku domaći su „spustili gas“, a Kragujevčani su zaigrali nešto angažovanije, međutim, nedovoljno da ozbiljnije ugroze vođstvo rivala.

U pobedničkoj ekipi Pavičić, Živić i Šilj postigli su po dva gola, dok je u redovima Radničkog prednjačio Kazahstanac Murat Šakenov sa tri pogotka.

Nais – Radnički 10:7 (3:1, 3:1, 1:1, 3:4)

Bazen: Čair.
Sudije: Stanojević i Golijanin.
Isključenja: Nais 14, Radnički 15.
Peterci: Radnički 1 (1).

NAIS: Lazić, Mitrović 1, Pavičić 2, Ivetić 1, Dimitrijević 1, Milošević, Omerović, Đurđević, Živić 2, Šilj 2, Bolović, Milošević 1, Stojiljković, Đorđević. Trener: Luković.

RADNIČKI: Durutović, Tanasijević 1, Stanojević, Ganić 1, Mitrović, Šakenov 3, Dinu 1, Panić 1, Vulović, Manić, Radovanlija, Đerković, Stjepanović. Trener: Stevanović.

Kragujevčani nakon ovog poraza zauzimaju šestu poziciju na tabeli sa deset bodova, tri manje u odnosu na Nišlije, odnosno jednim više od Valjeva.

U poslednjoj utakmici ove takmičarske sezone, vaterpolisti Radničkog ugostiće u utorak od 20 časova i 45 minuta na svom bazenu ekipu Valjeva, u direktnoj borbi za šesto mesto na tabeli.