Naisa bolja od „Tigrica“ u dramatičnoj završnici

TigriceRukometašice Radničkog pretrpele su drugi poraz u sezoni na gostovanju niškoj Naisi u utakmici 14. kola Super lige Srbije. Nišlijke su slavile u neizvesnoj završnici golom Hristine Nedeljković u poslednjim trenucima susreta sa 28:27 (12:9).

Derbi meč u „Čairu“ u potpunosti je opravdao očekivanja. Oko tri stotine gledalaca moglo je da uživa u sjajnom i nezivesnom meču dve najkvalitenije ekipe u zemlji. Na kraju su se domaće rukometašice radovale, mada je epilog možda mogao da bude i drugačiji.

U prvom poluvremenu ekipe su se naizmenično smenjivale u vođstvu, sve do samog finiša ovog perioda, kada su domaće vezale četiri uzastopna pogotka i na odmor otišle sa tri gola prednosti – 12:9.

Nišlijke su stečenu prednost znalački čuvale i u većem delu drugog poluvremena, dok su im gošće iz Kragujevca konstantno disale za vratom, ne dozvoljavajući domaćim rukometašicama da se rezultatski odlepe i stpljivo vrebajući priliku za preokret. Dočekale su je petnaestak minuta pre kraja susreta, kada su serijom od 4:0 došle do dva gola prednosti (22:20).

Nakon pogotka Anđele Janjušević u 55. minutu, „Tigrice“ su povele sa 25:22. Činilo se tada da su šampionke konačno uspele da slome otpor svojih rivalki, ali se Nišlijke nisu predavale, već su uzvratile žestoko i preokrenule na 27:26.

Ksenija Petrović je izjednačila na 27:27, da bi kapiten Naise, Hristina Nedeljković, u poslednjim trenucima susreta rešila pitanje pobednika i donela veliku radost publici u „Čairu“.

Katarina Radović je sa 8 golova bila najefikasnija u pobedničkom timu, dok su Hristina Nedeljković i Anastazija Đoković postigle po 5. Kada je u pitanju ekipa Radničkog, Anđela Janjušević je prednjačila sa 9 pogodaka, 5 je postigla Sandra Radović, a Ksenija Petrović i Marijana Tanić po 4. Kragujevačankama nije pomogla ni sjajna Jovana Risović na golu sa 18 uspešnih intervencija.

Nakon ovog poraza „Tigrice“ sada zaostaju četiri boda za vodećim Izvorom iz Aranđelovca, sa kojim će odmeriti snage u narednom kolu.

Naisa – Radnički 28:27 (12:9)

NIŠ
Hala: „Čair“.
Gledalaca: 300.
Sudije: Branka Marić, Zorica Mašić.
Sedmerci: Naisa 5(3), Radnički 6(5).
Isključenja: Naisa 6, Radnički 16 minuta.

NAISA: Popović (9 odbrana), Nikolić, Veljković 4, Milojević, Pešić 2, Stefanović 3, Đoković 5, Radović 8, Nedeljković 5, Petković (2 odbrana), J. Zdravković, Mitrović, T. Zdravković 1, Jevtović, Petrović.

RADNIČKI: Ćosić, Petrović 4, Prijović, Tanić 4, S. Radosavljević 3, N. Radosavljević, Radović 5, Stajković, Simić, Lukić, Risović (18 odbrana), Dukić, Tatar 1, Kulić, Todorović 1, Janjušević 9.