Najteži porazi kragujevačkih zonaša

Kategorija: Fudbal

Fudbaleri Slavije nisu uspeli pred svojim gledaocima da izbegnu poraz od bivšeg srpskoligaša Jošanice

Proteklog vikenda odigrano je osmo kolo Zone „Morava“ u kojem su svi predstavnici grada Kragujevca u ovom rangu takmičenja ostali bez bodova. Slavija je poražena na svom terenu od Jošanice, a Sušica i Arsenal doživeli su prave katastrofe na gostovanjima u Lučanima, odnosno Kraljevu.

Bilo je ovo treće kolo u ovoj sezoni, u kojem su svi kragujevački zonaši teren napustili pognutih glava. Treba reći da su proteklog vikenda Kragujevčani za protivnike imali ekipe koje se bore za sam vrh tabele, ali to nije opravdanje za činjenicu da su primili ni manje ni više nego 15, a postigli samo jedan gol!

Slavija je u Bresnici dočekala neugodnu Jošanicu iz Novog Pazara, koja ima samo bod manje od lidera na tabeli Sloge iz Kraljeva. Borili su se izabranici trenera Vladice Radovanovića koliko su imali snage, sve do 78. minuta kada su napravili veliku grešku u odbrani, koju su gosti pretvorili u pogodak. Bek Beljić je pogrešio u ispucavanju lopte, koja je došla do napadača Jošanice Avdića, kome nije bilo teško da savlada domaćeg golmana Petrovića.

Bresničani su posle minimalnog poraza od 0:1 zadržali trinaestu poziciju na tabeli sa pet bodova.

Najteži poraz doživeli su fudbaleri Sušice u duelu sa raspoloženom ekipom LFK Mladost u Lučanima. Primili su devet, a dali samo jedan gol, što predstavlja veliko iznenađenje, naročito posle dobre igre u prethodnom kolu kada su kod kuće pobedili Dragačevo sa 5:2. Na utakmici u Lučanima blistao je trostruki strelac Pantović, a mrežu Sušice pogađali su još i Cerović, Drakulić, Ristović, Tomić, Vasiljević i Tanasković. Jedini gol za Kragujevčane postigao je Vasojević u 82. minutu.

Odavno Sušičani nisu primili toliki broj golova na jednoj prvenstvenoj utakmici, ali su i pored poraza pali za samo jednu stepenicu na tabeli i sa osam bodova zauzimaju još uvek bezbedno jednaesto mesto.

Težak, ali očekivan poraz doživeo je Arsenal na gostovanju ekipi Sloge u Kraljevu – 0:5 (0:3). Već na poluvremenu Kraljevčani su vodili sa 3:0 golovima Milojevića, Kastratovića i Miloševića, a Palilulce su u nastavku „dokusurili“ Ignjatović i Barjaktarević.

Sloga je ovom pobedom zadržala vodeću poziciju na tabeli, dok je kragujevački zonaš pao na poslednje mesto.

U ostalim susretima su postignuti sledeći rezultati: Orlovac – Sloboda 0:2, Dragačevo – Bane 0:3, Ovčar –Radnički 2:2 i Trepča – Takovo 1:1.

U narednom, destom kolu na programu je gradski derbi između kragujevačkih zonaša Arsenala i Slavije na stadionu u Palilulama. Sušica će posle teškog poraza u Lučanima na svom stadionu dočekati Ovčar iz Markovice, ekipu iz donjeg dela tabele.