Nesrećni remi Mašinaca

U 5. kolu II lige grupa Zapad, KMF Mašinac igrao je večeras nerešeno u Kragujevcu sa ekipom Metalac Kolorada 2:2.

Od samog početka bilo je vidljivo da su gosti iz Milanovca došli u Kragujevac sa namerom da ostanu neporaženi. KMF Mašinac je napadao od samog početka ali su igrači Kolorada uspešno odolevali tim napadima i šutevima sa distance pokušavali da ugroze gol Antića.

U četvrtom minutu sjajan šut Cvetkovića krajnjim naporom zaustavlja fenomenalni golman gostiju Petrović.

U 11. minutu, odlična akcija solo prodor Brdara i pas za Pajića čiji udarac brani Petrović. Beležimo jos dva snažna ali nedovoljno precizna pokušaja Brdara u nastavku akcije.

U 15. minutu, nakon slobodnog udarca gosti imaju veliku priliku ali Antić odlično reaguje i brani šut Simovića iz neposredne blizine.

U 17. minutu Cvetković krade loptu odbrani gostiju, zaobilazi golmana Petrovića i nesebično upošljava Matovića za vođstvo Mašinca od 1:0.

U drugom poluvremenu Mašinac nastavlja da napada i da kontroliše utakmicu. Sjajna solom akcijom Cvetković dovodi Mašinac u vođstvo od 2:0 u 24-om minutu. Nastavljaju da se ređaju šanse domaćina i izgledne šanse propuštaju Pajić i Simić.

U momentima kada je Mašinac potpuno gospodario terenom, gosti smanjuju na 2:1. Nakon jednog pogrešnog dodavanja u napadu, igrač Kolorada Nedeljković istrčava kontru i postiže pogodak u 29. minutu.

Primljeni gol nije poremetio domaće koji nastavljaju da napadaju ali ne uspavaju rezultatski da se odlepe. U 36. minutu, Cvetkovića na 6 metara od gola ruši Sredojević i dobija drugi žuti karton. Ekipa domaćina nije uspela da iskoristi to što je imala dva minuta igrača više u polju a glavni krivac za to je odlični golman gostiju Petrović koji je u par napada sjajno reagovao i sprečio pokušaje Brdara i Cvetkovića.

Kada se šanse ne iskoriste, obično stigne kazna. Kolorado pokušava bez golmana u polju, rizikuje i Đurović koristi smušenost u odbrani domaćina i iz neposredne blizine postiže pogodak za 2:2, 38. minut.

Sada Mašinac kreće na sve ili ništa i igra bez golmana u polju. Do kraja su popularni Mašinci imali dve fenomenalne šanse da dođu do pobede ali je najpre šut Simića zaustavila stativa a u narednom napadu Matović je iz neposredne blizine šutirao pravo u Petrovića.