Neuspela premijera košarkaša Radničkog u „Jezeru“

Kategorija: Košarka

Košarkaši kragujevačkog Radničkog nisu uspeli da upišu i drugu pobedu na startu Druge muške lige Srbije. Izabranici trenera Igora Todorovića poraženi su sinoć u premijernom meču pred svojom publikom u hali „Jezero“ od Zemun Fitofarmacije sa 72:79 (20:23, 17:15, 18:15, 17:26).

Nakon trijumfa nad Žarkovom u prvom kolu, očekivalo se da će Kragujevčani na svom parketu, nošeni podrškom svojih simpzitera, ostvariti pobedu u susretu sa novajlijom u ligi, ekipom Zemuna. Međutim, to se nije dogodilo. U jednom izuzetno tvrdom, rezultatski neizvesnom meču pobedu je odnela gostujuća ekipa, koja je u poslednjem kvartalu napravila brejk dovoljan za „prvenac“ u ovom stepenu takmičenja.

Serijom od 5:0 na samom startu meča, gosti su najavili da će biti izuzetno „tvrd orah“, a kada su u 6. minutu duplirali prednost na maksimalnih „plus 10“ (6:16), bilo je jasno da stvari ne idu prema planu.

Tek u finišu početne deonice Kragujevčani su uspeli da podignu intezitet odbrane i uspostave željenu unutrašnju igru. Razigrao se centar Marko Todorović, koji je u uvodnim minutima bio „odsečen“, pa je Radnički do odlaska na prvi odmor sveo zaostatak na svega tri poena – 20:23.

Bio je to uvod u seriju domaćina od 8:0 na startu drugog perioda za 28:23 u 14. minutu. Međutim, gotovo momentalno je stigao odgovor sa druge strane u vidu tri vezane trojke Lazara Nedeljkovića. Do kraja poluvremena ekipe su se smenjivale u vođstvu, da bi na veliki odmor gosti otišli sa pola koša prednosti – 37:38.

Treću četvrtinu je trojkom otvorio Aleksa Ilić, ali su Kragujevčani uzvratili serijom od pet uzastopnih poena za 42:41 na isteku 24. minuta. Usledile su trojke Markovića i kapitena Ivana Nedeljkovića za 50:47, na koje je spreman odgovor imao Vukojičić za 50:50 u 28. minutu.

Radnički je u poslednju deonicu ušao sa dva poena prednosti (55:53), zatim poveo i sa 59:55, ali je Todorić potom vezao pet poena i doneo svojoj ekipi pola koša prednosti (59:60). Kako domaći nikako nisu uspevali da se značajnije rezultatski odlepe, učinili su to gosti iz Zemuna serijom 10:0 polovinom završnog kvartala za 63:73 u 38. minutu.

To je bio trenutak koji je prelomio ovu utakmicu. Kragujevčani su pokušali da se vrate u meč, ali lopta u odsudnim trenucima nije htela u koš, pa je ekipa trenera Nenada Stefanovića na kraju slavila rezultatom 72:79.

Pobedničku ekipu su sa po 17 poena predvodili Mateja Todorić i kapiten Lazar Vukojičić. Dvocifren učinak zabeležili su i Filip Šepa sa 13, Nemanja Drašković sa 12 i Lazar Nedeljković sa 11 postignutih poena.

U ekipi Radničkog prednjačio je Marko Todorović sa 23 poena i 9 skokova, uz indeks 31. Pored njega, dobru partiju pružio je i Nikola Kostić sa 17 poena, 6 skokova i isto toliko asistencija (indeks 23), a među igračima sa dvocifrenim učinkom našao se i kapiten Ivan Nedeljković sa 12 poena.

Trener kragujevačkog tima Igor Todorović najpre je čestitao ekipi Zemuna na pobedi, a potom izneo svoje viđenje susreta u hali „Jezero“.

– Očekivali smo tešku utakmicu posle velike pobede u Žarkovu. Odigrali smo sigurno jedan od najlošijih mečeva od početka pripremnog perioda. Ja sam još na početku priprema rekao da imamo mlad tim, koji će tokom sezone igrati sa puno oscilacija. Pre utakmice sam upozoravao svoje igrače da moraju biti maksimalno skoncentrisani u oba pravca. I kada smo bili u suficitu od četiri-pet poena, olako smo gubili tu prednost. Sa druge strane, naš rival je pogodio neke bitne šuteve za tri poena i na kraju zasluženo pobedio. – prokomentarisao je trener Radničkog.

Vremena za odmor i analizu je premalo, budući da Šumadince već u petak očekuje utakmica 3. kola protiv Zdravlja u Leskovcu.

– Igramo pomalo u NBA ritmu, pošto nakon dan-dva pauze ulazimo u naredni meč, što je jako teško. Očekujem da zbijemo redove i odigramo dobru utakmicu u Leskovcu, mada ćemo naspram sebe imati neugodnog rivala sa bogatom tradicijom. Mi ne možemo da pretimo nikome, ali idemo na ovo gostovanje sa željom da pružimo svoj maksimum i da „skupo prodamo kožu“. – dodao je Todorović.

KKK RADNIČKI – KK ZEMUN FITOFARMACIJA 72:79 (20:23, 17:15, 18:15, 17:26)

Hala: „Jezero“
Gledalaca: 200
Sudije: Ivan Ilić, Stefan Stošić, Stefan Savić

KKK RADNIČKI: N. Kostić 17 (6 sk, 6 as, 3 ukl), Đ. Kostić 3, Marković 8 (5 sk, 2 bl), Rosić 5, Nedeljković 12, Stanković 4, Ilić, Nikolić, Glišović, Tanasijević, Zindović, Todorović 23 (9 sk).

KK ZEMUN FITOFARMACIJA: Nedeljković 11 (3/6 za tri), Šepa 13 (5 as), Trifunović, Todorić 17 (6 sk, 4 as) , Drašković 12, Vukojičić 17 (3/5 za tri), Hinić, Stanković, Ilić 5, Radulović, Burić 4 (7 sk), Isailović.

Narednu utakmicu pred svojom publikom košarkaši Radničkog odigraće u petak, 19. oktobra, kada će u okviru 4. kola ugostiti ekipu Plane.