Neuspešan vikend za kragujevačke drugoligaše

rsc-youth-futsal-bannerSva tri kragujevačka predstavnika u zapadnoj grupi Druge futsal lige Srbije poražena su minulog vikenda. Mašinac je izgubio na svom parketu od Olimpa, drugi tim Ekonomca u Šapcu od Bellatoresa, dok je Kragujevac 2011 poražen na gostovanju vodećem RB-u u Valjevu.

Mašinac je pretrpeo i drugi poraz u Kragujevcu ove sezone. Oslabljeni neigranjem suspendovanog Aksentijevića, popularni „mašinci“ su izgubili od Olimpa iz Vrnjačke Banje sa 4:5 (1:3), mada su u samom finišu propustili veliku priliku da iz kaznenog udarca dođu makar do boda.

Početak susreta bio je obećavajući za domaće. Autogol gostiju u trećem minutu trebao je da posluži kao šlagvort za petu pobedu Kragujevčana u ovoj sezoni.

Međutim, usledio je šok, pošto su igrači Olimpa do kraja poluvremena postigli tri gola i u potpunosti promenili tok meča. Mašinac je bio primoran da juri rezultat u nastavku, umesto da strpljivom igrom čeka grešku svog rivala.

Gol Aničića u 27. minutu doneo je tračak nade izabranicima Marka Gavrilovića do mogu do preokreta, ali je već u narednom napadu Đorđević pogodio za 2:4.

Dva minuta pre kraja Mijatović je zatresao mrežu Olimpa i najavio triler završnicu. Naime, nedugo nakon Mijatovićevog gola, Mališa Cvetković je iz kaznenog udarca mogao da donese izjednačenje svom timu, a možda i preokret, ali je golman Đorđević pročitao njegov pokušaj.

Sve nedoumice oko pobednika susreta rešio je Dunjić, da bi Antunović golom u poslednjim sekundama samo ublažio poraz Kragujevčana.

Ovo kolo bilo je neuspešno i za drugi tim Ekonomca, koji je poražen Bellatoresa u Šapcu sa 1:2, a novi neuspeh zabeležili su i igrači Kragujevca 2011 na gostovanju vodećem RB-u u Valjevu, gde su izgubili sa 1:6.

RB polako odmiče svojim rivalima u borbi za plasman u Prvu futsal ligu, uključujuči tu i Mašinac i Ekonomac 2, koji zaostaju velikih devet bodova za trenutnim liderom na tabeli.

U sledećem, osmom kolu, Mašinac gostuje Raškoj, a Kragujevac 2011 Požarevcu, dok će drugi tim Ekonomca ugostiti Župski Rubin.