Nevena Ignjatović devetnaesta na svetu

Kategorija: Skijanje

Nevena Ignjatović nastavlja da pomera granice. Najbolja srpska skijašica je na Svetskom prvenstvu u švajcarskom gradu Oreu zauzela 19. mesto u alpskoj kombinaciji, što je ujedno i najbolji rezultat koji su naši sportisti ostvarili na planetarnim smotrama do sada.

Sjajna Kragujevčanka je nakon spusta bila na 33. poziciji, ali je zatim u slalomu zauzela odlično 16. mesto, tako da je u generalnom plasmanu završila kao devetnaesta, sa 4 sekunde i 46 stotih zaostatka za pobednicom Vendi Holdener iz Švajcarske.

Podsetimo, Nevena je prošle godine u ovoj disciplini osvojila sjajno šesto mesto na trci Svetskog kupa u švajcarskom Lencerhajdeu, a potom je u istoj disciplini na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu zauzela 14. mesto, što je najvredniji rezultat srpskog zimskog sporta u istoriji Igara.

Nevenu u četvrtak očekuje nastup u veleslalomu, a naredne subote na programu je i trka u slalomu.