Neverica u „Jezeru“: Češki prvak porazio Ekonomac

Neprijatno iznenađenje svojim simpatizerima priredili su igrači Ekonomca na startu turnira Glavne runde Lige šampiona. Srpski šampion je položio oružje pred češkim prvakom Era-Pak Hrudimom, koji je, predvođen sjajnim Brazilcima Maksom, Evertonom i trostrukim strelcem Felipeom, slavio rezultatom 6:3 (2:0).

Iako je Ekonomac u ovu evropsku sezonu ušao sa ozbiljnim ambicijama, večerašnji meč sa najboljim timom Češke definitivno je poslužio kao otrežnjenje i odlična lekcija pred naredne takmičarske izazove, a pre svega za sutrašnji susret sa prvakom Ukrajine Kersonom.

Trener Hrudima Felipe Konde do detalja je skautirao igru srpskog šampiona i imao spreman odgovor na sve pokušaje „studenata“. Igrači češkog tima odigrali su čvrsto i beskompromisno, maksimalno koristeći svaku svoju šansu da ugroze gol rivala, pa su na kraju nagrađeni trijumfom. Sa druge strane, igrači Ekonomca loše su ušli u utakmicu, a rano vođstvo gostiju kao da ih je dodatno „preseklo“ i učinilo znatno ranjivijim u nastavku susreta.

Da je iskusni Ukrajinac Dmitri Sorokin iskoristio grešku Slovačeka u 2. minutu, možda bi večerašnja utakmica poprimila potpuno drugačiji tok.

Međutim, to se nije desilo, a samo minut kasnije usledila je kazna na drugoj strani. Kontru je povukao Doša, pravovremeno asistirao Felipeu, koji je postigao prvi od svoja tri pogotka na ovom susretu.

Trener Ekonomca Predrag Rajić ubrzo je reagovao zatraživši tajm-aut, ali ništa to novo nije donelo u igri kragujevačkog tima. Štaviše, Slovaček je u 12. minutu u dva navrata opasno zapretio i samo zahvaljujući spretnim rekacijama Nemanje Momčilovića nije već bilo 0:2 na semoforu.

U poslednjih pet minuta prvog poluvremena trener Rajić odlučio je da umesto golmana uvede još jednog igrača u polju. To je Ekonomcu donelo veći posed lopte i nešto opasnije atake, ali istovremeno i veći rizik od primanja još jednog pogotka. Nažalost, upravo se to i desilo u 19. minutu. Rnić je pogrešio, a Felipe pogodio praznu mrežu za 0:2.

Da stvari budu teže, četrnaest sekundi pre odlaska u svlačionicu Nemanja Momčilović je zbog oštrog starta nad Kudelkom dobio crveni karton, što je značilo da će srpski šampion na startu drugog poluvremena dva minuta igrati sa igračem manje na terenu.

Uspeli su „studenti“ da izdrže tih uvodnih dva minuta drugog poluvremena, a i da priprete preko Talesa.

Međutim, u 24. minutu Everton je presekao pas Talesa ka Rajčeviću i majstorski „podboo“ loptu prebacivši Antonića za novi šok i nevericu na licima navijača Ekonomca – 0:3!

Dašak nade Kragujevčanima ulio je efektan pogodak Nikole Matijevića u 26. minutu za 1:3. Bio je to signal koji je probudio igrače srpskog šampiona i naterao ih da krenu sa još žustrijim atacima ga golu rivala. Tako je par sekundi nakon Matijevićevog pogotka, Rajčević uputio „projektil“ nakon nabačene lopte iz kornera, ali je golman Litvinenko uspeo da interveniše.

Gosti su se i dalje strpljivo branili i vrebali šansu iz kontranapada. Tako je u 29. minutu David Drozd izašao sam pred Antonića, koji je uspeo da skine „zicer“. Ipak, nekoliko sekundi kasnije Drozd je imao više sreće, kada je nakon greške Viktora Uga matirao Antonića.

Dva minuta kasnije Tales je svojim pogotkom vratio Ekonomac u život. Ponovo je Rajić uveo igrača umesto golmana i činilo se da će se ovoga puta to isplatiti nakon što je Igor smanjio na 3:4 u 37. minutu, ali je samo minut kasnije Maks pogodio praznu mrežu, da bi to isto u 39. minutu učinio i Felipe, čime je stavljena tačka na ovaj izuzetno zanimljiv i dinamičan susret.

U prvom meču današnjeg programa, Inter Muvistar je bez većih problema savladao ukrajinski Kerson sa 3:0. Dva gola postigao je Umberto, a jedan Ivan Arevalo.

Sutra, drugog turnirskog dana, od 18 časova sastaju se Inter Muvistar i Era-Pak Hrudim, dok će od 20 časova i 30 minuta igrati Ekonomac i Kerson.