Nišlije lako sa Kragujevčanima

ok-radnicki-2015Odbojkaši kragujevačkog Radničkog pretrpeli su večeras osmi poraz u Viner Štediša ligi. Ekipa Niša bila je bolja u svom „Čairu“ i zasluženo slavila sa maksimalih 3:0 (25:16, 25:18, 25:20) u utakmici 13. kola.

U sva tri seta Nišlije su prikazale bolju igru i posle 69 minuta igre došle do celog plena. Briljirao je Predrag Pržić sa 22 poena, uz odličnu realizaciju napada od 69 odsto. Sa druge strane, jedini dvocifreni u taboru Kragujevčana bio je Uglješa Ilić sa 10 poena.

Odbojkaši Radničkog su ovim porazom ponovo dospeli u neugodnu situaciju kada je u pitanju borba za opstanak, naročito nakon večerašnjeg trijumfa Kleka u Inđiji.

Narednog vikenda tim Predraga Srećkovića imaće izuzetno težak zadatak, pošto u „Jezero“ stiže novosadska Vojvodina, ekipa koja figurira kao ozbiljan kandidat za titulu.

Niš – Radnički 3:0 (25:16, 25:18, 25:20)

Dvorana: „Čair”.