Novi minimalac Šumadije, Vodojaža dobila Arsenal

Fudbaleri Šumadije 1903 još jednom minimalnom pobedom zadržali su lidersku poziciju u Zoni Morava. U 13. kolu Vodojaža savladala Arsenal u lokalnom derbiju, dok je do tri boda stigla i Sloboda iz Grbica.

ŠUMADIJA 1903 NOVOM POBEDOM DRŽI TRON

Utakmicu na Bubnju odlučio je gol rezerviste Stefana Milosavljevića, bivšeg igrača Radničkog 1923 i Pobede, nakon majstorski izvedenog slobodnog udarca u 52.minutu utakmice sa oko 20 metara.

Šumadija 1903 – Dragačevo 1:0 (0:0)

Stadion: Bubanj
Gledalaca: 100
Sudija: Đorđe Milojević (Kraljevo)
Žuti karton: D. Petrović (Šumadija 1903), Vukašinović (Dragačevo)
Crveni kartoni: Zučković (Dragačevo)
Strelac: 1:0 S.Milosavljević u 52.minutu.

ŠUMADIJA 1903: Milovanović, Beloica (S. Milosavljević), Bubanja, Dimitrijević, Komatina, M.Milosavljević, Blagojević (Rakić), D.Petrović, Tankosić, Simić (Živić), Knežević.

DRAGAČEVO: Lišanin, Ristović, Vukašinović, G.Karadžić, Lj. Karadžić, M. Pajović, N. Pajović, Šarčević, Zučković, Đerić.

Igrač utakmice: Stefan Milosavljević (Šumadija 1903)

PRVI NEUSPEH SLAVIJE NA SVOM TERENU

Slavija po prvi put ove sezone nije ostvarila pobedu na svom terenu. Novoselci su poprilično iznenadili Bresničane, pogotovo nakon ranog vođstva.

Uspeli su domaći igrači da izjednače preko iskusnog Matejića u 55.minutu. Isti igrač mogao je da donese pobedu svom timu, ali u 64. minutu nije realizovao kazneni udarac. U poslednjem minutu susreta beležimo i veliku priliku u kojoj je učestvovala kompletna navala Slavije, koja nije uspela da ubaci loptu koja je šetala oko gol linije Omladinca.

Slavija – Omladinac 1:1 (0:1)

Igralište Slavije.
Gledalaca: 200
Sudija: Andrija Mladenović (Čačak)
Žuti kartoni: Krstić, Vukoičić, Radulović (Slavija), Veselinović, Tomović, Vukadinović (Omladinac)
Strelci: 0:1 Drobnjak 13, 1:1 Matejić u 55.minutu.

SLAVIJA: Petrović, Radulović (Marković), Mimović, Dakić (Pešić), J.Đorđević, Stefanović, Vukojičić ((Ristić), Krstić, U. Đorđević, Matejić, Kovačević.

OMLADINAC: Majstorović, Martinović, Milanović, Tomović, Seočanac, Veselinović, Drašković (Marinković), Vukadinović (Dramlić), Drobnjak, Iričanin, Žerađanin (Ilić).

Igrač utakmice: Đorđe Drobnjak (Omladinac)

DESPOTOVIĆ SRUŠIO ARSENAL

U lokalnom derbiju Vodojaža je savladala Arsenal, koji je u sve težoj situaciji. Domaćin je poveo u 30.minutu golom Despotovića. Do izjednačenja gosti su stigli u 65.minutu preko Otovića. Pobedu Grošničanima doneo je ponovo Despotović golom iz jedanaesterca.

U 80. minutu gosti su ostali bez isključenog Todorova. Nedugo zatim još jedan penal za domaće, ali ovoga puta Despotović nije bio precizan, pa je ostalo 2:1.

16. Arsenal 12 1 3 8 9 25 -16 6

U narednom, 14. kolu Arsenal dočekuje Šumadiju, u još jednom gradskom derbiju. Vodojaža će u Novom Selu odmeriti snage sa Omladincem, Slavija gostuje Poletu u Trbušanima, dok će Sloboda igrati u Mrčajevcima protiv Orlovca.

Izvor: Željko Marinković